استقلال

استقلال 2-1 سپاهان: کلاغِ علی منصور به خانه اش رسید

فوتبال ترایب- استقلال در آخرین دیدار فصل توانست با نتیجه 2-1 سپاهان را شکست بدهد و عنوان نایب قهرمانی این فصل لیگ برتر را به دست آورد.

در این دیدار ابتدا این سپاهان بود که با گل مهرداد محمدی پیش افتاد اما در ادامه آبی ها دو بار توسط جابر انصاری و فرشید باقری به گل رسید و توانست در این دیدار حساس به پیروزی برسد.

بازی با یک دقیقه سکوت به احترام کشته شدگان حادثه معدن در استان گلستان آغاز شد. در دقایق ابتدایی بازی سپاهانی ها توپ را به گردش در آوردند و در مجموع عملکرد بهتری داشتند. نتیجه این برتری یکی دو موقعیت بود که توسط محمدی و پاپی و واکنش خوب رحمتی از دست رفت.

با گذشت زمان بازی این استقلال بود که رفته رفته انسجام بهتری پیدا کرد ولی نتوانست روی دروازه سپاهان موقعیت خاصی را ایجاد کنند. در دقیقه 36 جابر انصاری یکی از بهترین موقعیت های استقلال را از دست داد.

مهم ترین اتفاق نیمه اول در دقیقه 39 افتاد جایی که در اثر حرکت انفرادی مهرداد محمدی در طول محوطه جریمه و ضربه او، توپ پس از برخورد به مدافع استقلال تغییر مسیر داد و پیش از آنکه رحمتی بتواند عکس العملی انجام دهد به درون دروازه غلطید. محمدی پس از زدن این گل شادی نکرد و در آغوش هم تیمی ها جای گرفت.

نیمه اول با حملات کم جان استقلال ادامه یافت و نهایتن با همین نتیجه به پایان رسید. در نیمه دوم استقلال که نمیخواست کار به اما و اگر بکشد حملات پردامنه ای را روی دروازه سپاهان تدارک دید. کاوه رضایی در سمت چپ خط دفاع سپاهان حرکات پا به توپ خوبی انجام داد و یکی از سانترهای او در دقیقه 59 با جاگیری مناسب جابر انصاری روی تیر یک سپاهان، به گل تبدیل شد.

در ادامه بازی به صورت پایاپای با چربش اندک استقلال سپری شد. بازیکنان سپاهان انرژی زیادی برای حمله روی دروازه استقلال نداشتند. یکی از تک موقعیت های سپاهانی ها باز هم توسط حرکت انفرادی مهرداد محمدی به دست آمد که با واکنش عالی رحمتی به کرنر رفت.

در ادامه استقلال هر سه تعویض خود را انجام داد تا اینکه فرشید باقری هافبک ناراضی این روزهای استقلال که جانشین فرشید اسماعیلی شده بود، دقایقی پس از ورود به زمین در دقیقه 84 ،توپ را با شوتی سرکش و دیدنی از سمت راست محوطه جریمه سپاهان، به کنج بالا سمت چپ دروازه سپاهان وارد کرد. فرشید باقری پس از این گل شادی نکرد تا نارضایتی خود را از شرایطش در استقلال نشان دهد.

در ادامه حملات کم جان سپاهان نتوانست اثری در نتیجه بگذارد و در نهایت استقلال با این پیروزی نایب قهرمانی خود را در لیگ قطعی کرد.