پرسپولیس

برانکو ناجی سیاه جامگان / صبا با مرفاوی سقوط کرد

فوتبال ترایب- سیاه جامگان با پیروزی 1-0 مقابل پرسپولیس، توانست در لیگ برتر بماند و صبا با شکست 2-1 برابر استقلال خوزستان، به دسته اول سقوط کرد.

دو بازی حساس امروز نه در صدر جدول، که در قعر جدول جریان داشت. سیاه جامگان عملیات غیرممکنی برای شکست پرسپولیس داشت و صبای قم میخواست با شکست استقلال خوزستان از ماندن در لیگ مطمئن شود.

مهمترین کمک سیاه جامگان برانکو بود که درست در هفته پایانی تشخیص داد که تیم دوم خود را به زمین بفرستد و به بازیکنان اصلی خود استراحت بدهد. اما سیاه جامگان هر چه کرد نتوانست در نیمه اول از این موقعیت استفاده کرده و گلی بزند. در عوض با در دقیقه 35 از روی ضربه پنالتی به گل رسید ولی استقلال خوزستان نگذاشت این تیم با پیروزی به رختکن برود. نیمه دوم ورق به نفع سیاه جامگان برگشت، در دقیقه 51 شوت سرکش سیف اللهی روی یک ضربه کاشته دروازه پرسپولیس را باز کرد.

تلاش صبا برای گل زنی و عبور از مخمصه سقوط نتیجه ای نداشت. ذخیره های پرسپولیس هم در آن سو از پس سیاه جامگان برنیامدند و این تیر خلاص استقلال خوزستان در دقیقه 89 بود که همه چیز را برای یاران صمد مرفاوی تمام کرد و بقای سیاه جامگان در لیگ را امضا کرد.

نگاهی به دیگر بازی ها:

تراکتورسازی 1 – نفت تهران 0: تراکتورسازی در روزی که برد میخواست و چشم انتظار نتیجه نگرفتن استقلال بود در مقابل در محکم نفت تهران تا دقایق پایانی بازی به مشکل برخورده بود تا در نهایت در دقیقه 94 ادینیو در آخرین دقایق حضور در این تیم، آخرین یادگاری خود را به جا گذاشت و گل برتری را به ثمر رساند.

گسترش فولاد 1 – صنعت نفت آبادان صفر

سایپا 1 – ماشین سازی صفر

ذوب آهن 2 – پدیده صفر

فولاد 1 – پیکان 2