جام جهانی 2018 ایران

5 لحظه سرنوشت ساز برای پیروزی ایران برابر مراکش

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران موفق شد در دیداری که شاید با توجه به جریان بازی به کسب تساوی هم راضی بودیم، در لحظات پایانی و به لطف گل به خودی مدافع حریف به برتری برابر مراکش دست یاید. در ادامه 5 لحظه سرنوشت ساز این پیروزی شیرین را بررسی خواهیم کرد.

اشتباهی که ممکن بود منجر به گل شود

در دقایق ابتدایی و هنکامیگه شدت حملات تیم ملی مراکش به شدت افزایش یافته بود، در یک صحنه درون شش قدم با اشتباه عجیب سردار که یادآور اشتباه بزرگ علی دایی در جام ملت های 2000 برابر کره جنوبی بود، تیم ملی مراکش صاحب فرصت شد اما شانس و واکنش عالی بیرانوند مانع گلزنی حریف شد.

موقعیت فوق العاده ای که سردار از دست داد

در اولین یورش مهم تیم ملی ایران در نیمه اول، سردار آزمون با دروازه مراکش تک به تک شد اما یک لحظه توپ از پای مهاجم ایران جدا شد تا او در شرایط مطلوبی ضربه نزند و سنگربان مراکش در 2 صحنه متوالی، ضربات او و جهانبخش را دفع کند.

واکنش فوق العاده علیرضا بیرانوند

در نیمه دوم مراکش مانند نیمه اول خطرناک نبود اما مهم ترین موقعیت آنها توسط بیرانوند مهار شد. در دقیقه 78 حمله خطرناک مراکشی ها با شوت محکم هافبک این تیم داشت تبدیل به گل می شد اما علیرضا بیرانوند موفق شد با مهاری تماشایی این ضربه را دور کند.

مصدومیت جهانبخش؛ پایان رویا؟

در دقیقه 82 بود که علیرضا جهانبخش، ستاره گلزن تیم ملی ایران دچار آسیب دیدگی شد و بیرون رفتن او به نوعی به مثابه پایان آرزوهای ما حداقل برای کسب پیروزی بود اما سامان قدوس که به جای او وارد زمین شد، نقش مهمی در پیروزی ایران ایفا کرده و خطای منجر به گل روی تیزهوشی او به دست آمد.

گل به خودی؛ تعبیر رویای یک ملت

در دقیقه 95 ارسال احسان حاج صفی روی یک ضربه ایستگاهی در گوشه زمین در بهترین شرایط ممکن موقعیت خطرناکی روی دروازه مراکش ایجاد کرد اما مدافع این تیم عزیز بوهدوز دفع اشتباهی داشته و به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا ایران پیروز این دیدار دشوار شود.