جام جهانی 2018 ایران

ایران 1 – 0 مراکش؛ رویای صعود به مرحله بعد تعبیر می شود؟

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران موفق شد در اولین دیدار خود در جام جهانی روسیه 2018 با گل به خودی مدافع مراکش در دقیقه 95 پیروز شده و به 3 امتیاز دست یابد.

در دقایق ابتدایی نیمه اول بازی کاملا در اختیار مراکش بود و این تیم چند موقعیت خوب به دست آورد.

در دقیقه 14 هجوم همه جانبه مراکشی ها در محوطه جریمه ایران چند فرصت خطرناک برای آنها ایجاد کرد و در حالی که دو سه توپ توسط مدافعان برگشت داده شد در نهایت به بن عطیه رسید اما ضربه خطرناک کاپیتان مراکشی ها با سیو به موقع بیرانوند دفع شد.

در ادامه تیم ملی ایران کمی بر بازی مسلط شد و در دقایق پایانی نیمه اول می توانست به گل برسد که در دقیقه 45  ملی پوشان ایران می توانستند در این دقیقه گل برتری بازی را به ثمر برسانند اما با خوش شانسی تیم حریف فرصت فوق العاده آزمون و جهانبخش از دست رفت. مونیر المحمدی، گلر مراکشی با دبل سیو خود مانع باز شدن دروازه شد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در نیمه دوم جریان بازی آرام شد و 2 تیم در خلق موقعیت ناکام بودند. در دقیقه 68 شوت محکم حاج صفی از روی یک ضربه ایستگاهی با اختلاف از کنار دروازه مراکش به بیرون رفت.

در دقیقه 78  حمله خطرناک مراکشی ها با شوت محکم هافبک این تیم ادامه یافت اما علیرضا بیرانوند موفق شد با سیوی دیدنی این موقعیت را به کرنر بفرستد.

اما در نهایت تیم ملی ایران در دقیقه 94 صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ارسال احسان حاج صفی در بهترین زمان ممکن موقعیت خطرناکی روی دروازه حریف ایجاد کرد اما مدافع حریف نتوانست از پس دور کردن این توپ بربیاد و به اشتباه دروازه خودی را باز کرد.

ترکیب تیم ملی ایران:علیرضا بیرانوند- احسان حاج صفی- روزبه چشمی- مرتضی پورعلی گنجی- رامین رضاییان- مسعود شجاعی(68 مهدی طارمی)- امید ابراهیمی(80- سید مجید حسینی)- وحید امیری- کریم انصاری فر- علیرضا جهانبخش(84 سامان قدوس)- سردار آزمون

ترکیب تیم ملی مراکش: مونیر المحمدی- مهدی بن عطیه- رومن سایس- اشرف حکیمی- امین حارث(82 مانوئل مروان داکاستا)- یونس بلهندا- مبارک بوصوفا- کریم الاحمدی- حکیم زیاش- نورالدین آمرابات(75 سوفیان آمرابات)- ایوب الکعبی