لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

 فاصله لیونل مسی با رونالدو بیشتر هم شد

فوتبال ترایب- با قهرمانی بارسلونا در کوپا دلری، فاصله لیونل مسی و رونالدو برای فتح جام در دوران بازی مقابل یکدیگر باز هم افزایش یافت.

از زمان انتقال رونالدو به رئال مادرید در سال 2009، لیونل مسی و بارسا موفق به فتح 23 جام شده اند اما رونالدو با لباس کهکشانی ها طی این 9 فصل 15 جام گرفته است.

ستاره پرتغالی رئال مادرید تنها 2 با با این تیم موفق به فتح لالیگا شد و  309 گل در 290 بازی لیگ، با میانگین 1.07 گل در هر بازی آمار درخشان اوست.

اما طی این سالها مسی و بارسا 5 لالیگا را تصاحب کرده و به زودی صاحب ششمین عنوان نیز خواهند شد. همچنین ستاره آرژانتینی گلهای بیشتری از کریستیانو در لالیگا گل زده است: 324 گل در 305 بازی (1.06 در هر بازی).

اما اگر لیگ قهرمانان را به عنوان معتبرترین محل رقابت مسی و رونالدو در نظر بگیریم، آنها اوضاع به سود ستاره پرتغالی است زیرا مسی 2 بار و رونالدو 3 بار طی این سالها اروپا را فتح کرده اند و ممکن است رئال مادرید امسال نیز لیگ قهرمانان را تصاحب کند.

طی این سالها رئال مادرید و رونالدو تنها یک بار در کوپا دلری موفق به کسب قهرمانی شدند. در سال 2011، کهکشانی ها با تک گل رونالدو با ضربه سر در اوقات اضافه بارسا را مغلوب کرده و فاتح این عنوان شدند.