لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

چگونه رویای سه گانه بارسلونا از دست رفت؟

فوتبال ترایب- شکست برابر رم ضایعه بزرگی برای بارسلونا بود و باعث شد رویای فتح 3 گانه برای این تیم از بین برود، اما شاید بسیاری از بازیکنان بارسلونا پیش از اینها نیز می دانستند شرایط آنقدرها هم نتایج بارسا نشان می دهد فوق العاده نیست و این تیم از درون مشکلاتی دارد.

مهم ترین مشکل فعلی بارسلونا در حال حاضر وابستگی بیش از حد به لیونل مسی است. ستاره 30 ساله بلوگرانا در دیدار برگشت برابر رم هرگز نشانی از روزهای آمادگی نداشت و نتوانست دوباره تیمش را از بحران نجات دهد.

تقریبا باید گفت در تمام لحظات دشوار این فصل، این مسی بود که به داد بارسلونا رسید و به نوعی ضعف های این تیم در پس درخشش او پنهان ماند.

 

کدام عامل را در حذف بارسا از لیگ قهرمانان موثرتر می دانید؟

Vote to see the results
32% - 0 votes
30% - 5 votes

در ماه های اخیر، همانند جدال با سویا، اتلتیکومادرید و چلسی، این مسی بود که با نبوغ خود بارسلونا را نجات می داد و این تیم کمتر از روی برنامه های تاکتیکی به گل می رسید.

تصمیمات عجیب والورده در مورد میدان ندادن به عمثان دمبله و افت محسوس لوییس سوارز، باعث شد تمام بار هجومی بارسلونا روی دوش مسی باشد و اگر یک شب او مانند همیشه فوق العاده بازی نکند، اتفاقاتی مثل مسابقه برگشت با رم رخ بدهد.

به هر حال فصل بعد با اضافه شدن کوتینیو در لیگ قهرمانان و تطبیق پذیری بیشتر این ستاره برزیلی، ممکن است شاهد تقسیم وطایف در بخش هجومی بارسا باشیم اما فراموش نکنیم مسی فصل بعد 31 ساله خواهد بود و ممکن است نتواند نمایش درخشان این فصل را تکرار کند.