اروپا آلمان

فن خال: هاینکس نباید قراردادش را با بایرن تمدید کند

فوتبال ترایب- لوئی فن خال، سرمربی سابق بایرن مونیخ، معتقد است چنانچه یوپ هاینکس، سرمربی فعلی باواریایی ها در انتهای این فصل بازنشسته شود به اسطوره این باشگاه تبدیل خواهد شد.

هاینکس در حال حاضر چهارمین مقطعی حضورش در بایرن به عنوان سرمربی این تیم را سپری می کند. او پس از آنکه کارلو آنچلوتی در ماه اکتبر اخراج شد هدایت تیم را به عهده گرفت. این مربی 72 ساله تاثیر بسیار چشمگیری بر عملکرد تیم گذاشت به طوری که اکنون با 17 امتیاز اختلاف با تیم دوم بوندس لیگا، شالکه صدرنشین این رقابت هاست. این در حالی است که نیمه نهایی جام حذفی و یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ را پیش رو دارد.

هاینکس تا انتهای فصل با بایرن قرارداد درد و فن خال که در سالهای 2009 تا 2011 به مدت دو سال هدایت این تیم را به عهده داشت و سه جام برای باشگاه به ارمغان آورد معتقد است هاینکی باید در ماه می به کار خود به عنوان سرمربی پایان دهد.

او در مصاحبه با خبرنگاران گفت:”اگر یوپ در تابستان به کار خود خاتمه دهد کاملا منطقی خواهد بود. نمی توانم تصور کنم به این کار تا 73 سالگی ادامه دهد.

همیشه بهتر است در اوج از کارت کنار بروی و اگر این کار را در پایان همین فصل انجام دهد در باواریا به اسطوره تبدیل می شود.
هاینکس با شخصیتی که دارد و با فلسفه و رفتار خود در بازیکنان تفاوت ایجاد می کند.”

علی رغم آنکه فن خال در سال 2011 به دلیل مشکلاتش با اولی هوینس، رئیس باشگاه بایرن که در نهایت به اخراج فن خال منجر شد معتقد است بایرن تحت سرپرستی و نظارت او روز به روز قدرتمندتر شده است.

او گفت:”هاینکس رهبر تیم است با این وجود اولی هوینس رهبر باشگاه بایرن است اما مسئله چیز دیگری است زیرا رهبر همیشه سرمربی است.

با وجود آنکه نمی توانم با اولی کار کنم باید بگویم او و رومنیگه در بایرن عملکرد فوق العاده ای داشته اند و شانس بالایی برای قهرمانی در چمپیونزلیگ دارند.”

فن خال پس از ترک منچستریونایتد در سال 2016 بیکار است اما معتقد است عجله ای برای بازگشت به دنیای مربیگری ندارد. او در این رابطه گفت:”من سرمربی تیم های آژاکس، بارسلونا، تیم ملی هلند، بایرن مونیخ و منچستریونایتد بودم. بنابراین وسوسه کردن من برای بازگشت به مربیگری کار دشواری است.

در حال حاضر از شرایطم راضی هستم البته بازگشتم به مربی گری را رد نمی کنم. من تا کنون پیشنهاداتی از کشورهای حاضر در جام جهانی داشتم که آنها را رد کردم. همچنین اخیرا پیشنهادی 25 میلیون یورویی از چین داشتم که آن را هم نپذیرفتم.”