پرسپولیس

بیرانوند: برای قهرمان شدن در آسیا، پیشنهاد فنرباغچه را رد کردم

فوتبال ترایب- علیرضا بیرانوند، دروازه بان پرسپولیس، ادعا کرد که باشگاه فنرباغچه با درخواست یک میلیون یورویی پرسپولیس برای فروش او موافقت کرده بود اما خودش برای اینکه بتواند با قرمزها قهرمان آسیا شود، از این انتقال صرف نظر کرد.

بیرانوند فصل گذشته یکی از ارکان قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر بود و همین باعث شد تا فنرباغچه برای خرید او پیشنهادی 500 هزار دلاری ارائه بدهد. در مقابل پرسپولیسی ها اعلام کردند که یک میلیون دلار برای فروش او می خواهند.

در حالی که گفته می شد باشگاه ترکیه ای با این درخواست مخالفت کرده اما اکنون بیرانوند ادعا می کند که خودش بوده که این پیشنهاد را نپذیرفته است.

او در گفتگو با “ورزش سه”، گفت:” باشگاه فنرباغچه پیشنهادی به پرسپولیس برای حضورم داده بود و در ادامه باشگاه درخواست یک میلیون یورویی برای رضایتنامه‌ام اعلام کرد. این پیشنهاد هم مورد موافقت آنها قرار گرفت و بارها پیگیر موضوع حضورم در این تیم بودند اما به خاطر هدفی که داشتم و روی آن فکر کرده بودم تصمیم گرفتم این تماس ها را بی جواب بگذارم.

من می‌خواهم با پرسپولیس قهرمان آسیا شوم. حضورم در پرسپولیس با هدف بزرگی همراه بود و خوشحالم تا به امروز توانسته‌ام به بخشی از آنها که حضور در تیم ملی و قهرمانی در لیگ بوده دست یابم. اما نه من و نه هیچ کدام از بازیکنان اکنون اشباع نشده‌ایم و در فصل آینده با قدرت بیشتری به دنبال عناوین دیگر خواهیم بود و به همین دلیل این پیشنهاد را رد کردم.”

در حالی که یک سال از جدایی بیرانوند از نفت تهران سپری شده اما او هنوز بخش زیادی از مطالباتش را دریافت نکرده است. او که به شدت از این مسئله ناراضی است، حالا این باشگاه را به شکایت تهدید کرد.

” دیگر واقعا خسته شده ام. کسی می‌تواند منکر زحمات من برای نفت شود؟ آیا این باشگاه همینطور با مدیریت فقط راهی مسابقات آسیایی شد و تا مراحل بالا پیش رفت و هیچ کدام از ما بازیکنان در آن نقش نداشتیم؟ برای این پول گرما و سرما را پشت سر گذاشتیم. روزها و شب ها دور از خانواده بودیم و طبق برنامه روی آن کلی بدهکار هستیم و شرمنده مردم هستیم.

واقعا نمی‌دانم دیگر چه باید بگویم و چطور باید پیگیر این حق مان باشیم. شکایتم را انجام داده‌ام و حکمم را هم گرفته‌ام. منتظر هستم به تهران بازگردیم تا آن را جدی‌تر از همیشه پیگیری کنم. دیگر کارد به استخوان همه ما رسیده. منتظر اقدامات جدی ما باشند. چرا باید با سرنوشت چند جوان بازی کنند؟ طبق آیین نامه جدید که الان وجود دارد و از مراجع ذی‌ربط نیز پرسیده‌ام اگر مبلغ قراردادم که مورد تایید سازمان لیگ نیز قرار گرفته را پرداخت نکنند، کسر امتیاز و دیگر جرایم برای آنها به وجود خواهد آمد.”