پرسپولیس

پرسپولیس – الهلال: نبرد سرنوشت با متخصص لیگ قهرمانان

فوتبال ترایب- امروز و از ساعت 19:30، ورزشگاه سلطان قابوس عمان شاهد مهمترین دیدار فصل قرمزهای پایتخت تا به امروز خواهد بود. الهلال و پرسپولیس تیمهای اول و سوم گروه D ‌رقابتها، در حالی به مصاف هم میروند که هر دو تیم در لیگهای خود با اقتدار قهرمان شده اند.

اما شرایط دو تیم در لیگ قهرمانان با یکدیگر متفاوت است. الهلال متخصص مراحل بالای لیگ قهرمانان آسیاست و تا به حال ۲ بار قهرمان و سه بار نایب‌قهرمان این لیگ شده است و شاید عنوان لقب ریال مادرید آسیا برازنده اش باشد. پرسپولیس اما تا کنون مقامی بهتر از سومی بدست نیاورده است.

در مسابقات امسال هم شاگردان برانکو نتوانستند نتایج درخشان لیگ برتر را در این مسابقات تکرار کنند و در حال حاضر با 5 امتیاز از چهار مسابقه در شرایط بسیار لغزنده ای برای صعود هستند و نیاز به سه امتیاز کامل این بازی دارند. الهلالی ها دست بالا را دارند و با 8 امتیاز حاشیه مناسبی از امنیت در مقابل خود میبینند.

به اینها اضافه کنید غیبت مهره های کلیدی پرسپولیس را در خط دفاع و هافبک. سید جلال حسینی و سروش رفیعی محروم و محمد انصاری ( که حضورش در هاله ای از ابهام قرار دارد) غایبان تیمی هستند که جایگزین مناسبی روی نیمکت ندارند و برانکو کار سختی برای جابجایی نیروهایش خواهد داشت.

به نظر می‌رسد ضعف اصلی پرسپولیس در فاز دفاعی، کمبود بازیکنانی است که بتوانند در ساختار دفاعی این تیم روی هوا کار کنند. ماهینی و ربیع خواه که جانشینان احتمالی غایبان خواهند بود، بازیکنانی نیستند که در نبردهای هوایی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند. فرشاد احمدزاده و صادق محرمی دو بال ادفاعی احتمالی تیم نیز به دلیل کوتاهی قد توانایی خاصی روی توپهای بلند ندارند. حتی کمال کامیابی نیا هافبک دفاعی موثر این تیم هم روی توپهای بلند توانمند نیست.

در غیاب سروش رفیعی، هافبک بازیساز و خلاق پرسپولیسی ها که مهره ارزشمندی در نیم فصل دوم لیگ برای آنها بود، وظیفه محسن مسلمان بسیار سنگین است.مسلمان در بازی رفت تک گل قرمزها را در مقابل الهلال به ثمر رساند و این شاید موجب برتری ذهنی وی در این بازی شود.
یاران ایوانکوویچ میدانند که در این نبرد هر نتیجه ای جز برد، عملا به معنای حذف از دور مسابقات است. پس باید همچون گلادیاتورها وارد میدان شده و هر چه دارند رو کنند.