اسپانیا آسیا

رونالدو: لالیگا می‌تواند به کمک هواداران آسیایی به یک برند جهانی تبدیل شود

فوتبال ترایب- رونالدو نازاریو دالیما، اسطوره فوتبال برزیل و رئیس فعلی باشگاه رئال وایادولید، قصد دارد به شناخته تر شدن لالیگا در آسیا کمک کند.

در کنفرانس و اهدا جوایز صنایع ورزشی آسیا، رونالدو اعلام کرد که لالیگا این پتانسیل را دارد که به کمک هواداداران آسیایی، به یک برند جهانی تبدیل شود.

او به خبرنگاران گفت:” من 7 سال در لالیگا بازی کردم و با رئال مادرید سه بار به آسیان آمدم. من تاریخچه طولانی ای با لیگ دارم. این لیگ، بهترین رقابت های دنیاست.

اکنون من در وایادولید هستم. این یک چالش بزرگ است اما پتانسیل هایی وجود دارد و من امیدوارم بتوانیم خوب کار کنیم. آسیا بازار بزرگی است بنابراین ما می خواهیم به یک برند جهانی در این منطقه تبدیل شویم.”

رونالدو همچنین معتقد است که افرادی ماند ایوان کودینا، مدیر بخش جنوب شرق آسیای لالیگا و آلموندنا گومز، نماینده لالیگا در فیلیپین، تمام تلاش شان را برای توسعه این لیگ در آسیا به کار می گیرند.

یکی از باشگاه های لالیگا که کارهای زیادی در آسیا انجام داده، رئال مایورکاست که در 20 کشور از جمله در مالزی مدرسه فوتبال دارد.

رونالدو در حال حاضر رئیس و مالک باشگاه وایادولید است. این ستاره سابق بارسا و رئال 51 درصد سهام باشگاه را به قیمت 30 میلیون یورو خرید و جانشین کارلوس سوارس شد.

وایادولید سال گذشته بعد از 5 سال غیبت، به دسته اول لالیگا صعود کرد. رونالدو پیش از این بخشی از سهام باشگاه آمریکایی فورت لاودردیل استرایکرز را در اختیار داشت اما این باشگاه در سال 2016 منحل شد.