اروپا

با رای کنمبول؛ مسی یک جلسه محروم و 1500 دلار جریمه شد

فوتبال ترایب- کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی حکم لیونل مسی برای اتفاقات دیدار رده بندی کوپا آمه‌ریکا را اعلام کرد.

در دیدار رده بندی رقابت های کوپا آمه‌ریکا بین آرژانتین و شیلی، مسی بعد از درگیری با گری مدل، مدافع حریف، از زمین اخراج شد و کنمبول تنها همان یک جلسه محرومیت معمول برای کارت قرمز را برای ستاره آرژانتین در نظر گرفت و او تنها بعد از یک جلسه غیبت در رقابت های کوپا آمه‌ریکا، می تواند بار دیگر برای تیمش به میدان برود.

اما اتفاق جنجالی تر در پایان این دیدار رخ داد؛ زمانی که او از حضور در مراسم اهدای مدال خودداری کرد و اعلام کرد که کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی علاقه داشت تا برزیل در این رقابت ها به قهرمانی برسد.

او تصمیمات داوری و VAR در دیدار نیمه نهایی مقابل برزیل که در دو صحنه از اعلام پنالتی به سود آرژانتین خودداری کرده بود، را زیر سوال برد و گفته بود:” در این تردیدی وجود ندارد که همه چیز برای قهرمانی برزیل ترتیب داده شده بود. امیدوارم که VAR و داور نقشی در فینال نداشته باشند و پرو بتواند با برزیل رقابت کند اما به نظر من سخت است. من نمی خواستم بخشی از این فساد باشم. ما نباید بخشی از این بی احترامی که در طول کوپا آمه‌ریکا دیدیم، باشیم.”

در نهایت برزیل با پیروزی 3-1 مقابل پرو توانست جام قهرمانی را در خانه نگه دارد.

گفته می شد ممکن است کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مسی را به دلیل این اظهارات تند با محرومیت طولانی مدت روبرو کند و او از حضور در یک دوره کوپا آمه‌ریکا محروم شود اما در نهایت او تنها 1500 دلار جریمه شد. این در حالی است که کنمبول بعد از صحبت های مسی، در بیانیه ای، صحبت های مسی را بی احترامی به رقابت های کوپا آمه‌ریکا و همه بازیکنانی که در آن شرکت کردند، توصیف کرده بود.”