لیگ ایران آسیا

بازگشت قطبی به چین؛ امپراطور، سرمربی شیجیاژوانگ شد

فوتبال ترایب- افشین قطبی سرمربی سابق پرسپولیس، تیم ملی ایران و فولاد خوزستان در لیگ هجدهم بعد از حضور کوتاه مدت در فوتبال ایران دوباره به لیگ چین بازگشت و هدایت شیجیاژوانگ را بر عهده گرفت.

قطبی که پیش از این سابقه حضور در این تیم را داشت، دو فصل قبل با تصمیم عجیب مدیران باشگاه از این تیم کنار رفت و بعد از این جدایی بود که شایعاتی درباره حضور قطبی در تیم المپیک چین و کنار هیدینگ مطرح شد اما او ترجیح داد تا به ایران بازگردد.

قطبی در نیم فصل حضور در ایران نتایج نسبتا خوبی گرفت و در حالیکه شایعه بازگشت او به پرسپولیس مطرح می شد، پرسپولیسی ها به گزینه کالدرون رسیدند تا قطبی راهی چین شود.

او در حالی برای دومین مرتبه به تیم شیجیاژوانگ برایت رفت که در پست اینستاگرامی خود هدف از این قرارداد را تکمیل کار نیمه تمام خود یعنی بازگشت این تیم به سوپر لیگ چین عنوان کرده است. این تیم در لیگ دسته اول چین در رتبه ششم قرار دارد و امروز قطبی بازی این تیم را از نزدیک تماشا می کند تا از روز دوشنبه کار خود را با این تیم آغاز کند.

باشگاه شیجیاژوانگ با انتشار یک بیانیه رسمی حضور قطبی در این باشگاه را خوش آمد گفت و امیدوار است با او به رده های بالاتر جدول برسد؛ آنها با تیم دوم جدول 6 امتیاز فاصله دارند و هدف قطبی نیز از حضور در این تیم رسیدن به منطقه صعود است.