اروپا ایتالیا

رسمی: ماتیس ده لیخت از آژاکس به یوونتوس پیوست

فوتبال ترایب- ماتیس ده‌لیخت، مدافع هلندی و آینده دار باشگاه آژاکس به یوونتوس پیوست.

ستاره هلندی خط دفاعی آژاکس دو شب قبل برای انجام تست های پزشکی وارد تورین شده بود و بالاخره امروز باشگاه یوونتوس اعلام کرد ماتیس ده لیخت با قراردادی 5 ساله و تا 30 ژوئن 2024 به این تیم ملحق شده است. یوونتوس برای خرید ماتیس دی لیخت مبلغ 75 میلیون یورو به اضافه 10 میلیون پاداش طی 5 سال را به آژاکس پرداخت خواهد کرد که طبق اعلام باشگاه یوونتوس این مبلغ در 5 پنجره مختلف و نه در همین تابستان به آژاکس داده خواهد شد.

 ماتیس ده لیخت فصل گذشته نمایش فوق العاده ای در لباس آژاکس در لیگ قهرمانان داشت و به همین دلیل تیم های بزرگ اروپایی برای جذب او صف کشیدند. در ابتدا به نظر می رسید کار انتقال او به بارسلونا نهایی شده و این مدافع هلندی در کنار فرانکی دی یونگ راهی نوکمپ خواهد شد، اما طرفین به توافق مالی نرسیدند و این انتقال منتفی شد.

در ادامه تیم هایی چون پاری سن ژرمن و منچستریونایتد نیز در مسیر جذب دی لیخت قرار گرفتند اما در نهایت این یوونتوس بود که موفق شد با قراردادی 5 ساله برای خرید این مدافع آینده دار به توافق دست یابد.

 یوونتوس در حال حاضر مدافعان بزرگی چون جورجو کیه لینی و لئوناردو بونوچی را نیز در اختیار دارد و حالا با جذب ماتیس ده‌لیخت احتمالا قدرتمندترین خط دفاعی فوتبال اروپا را در اختیار خواهد داشت.