فرانسه

رسمی: جدایی هروه رنار از تیم ملی مراکش

فوتبال ترایب- رسانه‌های مراکشی خبر از استعفای هروه رنار، سرمربی فرانسوی تیم ملی این‌کشور دادند.

هروه رنار بعد از کسب دو قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ به همراه تیم‌های ملی زامبیا و ساحل عاج و تجربه حضور در آنگولا، لیل فرانسه و … هدایت تیم ملی مراکش را برعهده گرفت.

 او که از سال ۲۰۱۶ سرمربیگری شیرهای اطلس را برعهده داشته، در جام جهانی روسیه به همراه مراکش حاضر بود و یکی از رقبای تیم ملی ایران به شمار می‌رفت؛ در گروهی که اسپانیا و پرتغال نیز حضور داشتند ولی او نتوانست مراکش را به موفقیت برساند تا در قعر جدول گروه B قرار بگیرند.

 تیم ملی مراکش با سرمربیگری هروه رنار پیشرفت کرد و طی سه سال اخیر کیفیت فنی خوبی ارائه داد ولی آن‌ها پس از ناکامی در جام جهانی ۲۰۱۸ امیدوار بودند در جام ملت‌های آفریقا نتیجه بگیرند، اما سرمربی فرانسوی برخلاف زامبیا و ساحل عاج، نتوانست مغرب را صاحب جام کند.

 مراکش با سرمربگیری رنار در مرحله گروهی جام ملت های آفریقا فوق العاده ظاهر شد و با کسب پیروزی برابر ساحل عاج، نامیبیا و آفریقای جنوبی در صدر جدول گروه D ایستاد و به‌عنوان یک مدعی قهرمانی ظاهر شد ولی آنها به طرز شگفت‌انگیزی در مرحله یک هشتم نهایی به تیم کم‌قدرت بنین باختند و از این رقابت‌ها کنار رفتند.

 بعد از عدم موفقیت شیرهای اطلس در جام ملت‌های آفریقا شایعاتی پیرامون پایان کار هروه رنار در این تیم عنوان شد که امروز استاد الدوحه اعلام کرد رسانه‌های مراکشی خبر از استعفای سرمربی فرانسوی دادند.