آسیا حوزه خلیج فارس

رسمی: کریم انصاری فرد به السیلیه قطر پیوست

فوتبال ترایب- کریم انصاری فرد مهاجم ملی پوش فوتبال ایران و بازیکن فصل قبل ناتینگهام فارست به السیلیه قطر پیوست.

کریم انصاری فرد که فصل گذشته را در ناتینگهام فارست حضور داشت و انتظار می‌رفت فصل بعد نیز در اروپا بماند، با عقد قراردادی به لیگ ستارگان ملحق شد و از این پس پیراهن آبی تیم السیلیه قطر را بر تن خواهد کرد.

 این مهاجم ۲۹ ساله پس از ترک تراکتور در پایان لیگ سیزدهم به فوتبال اروپا رفت و در تیم های اوساسونا، پانیونیوس، المپیاکوس و ناتینگهام فارست بازی کرد اما این بار ترجیح داد در آستانه ۳۰ سالگی راهی فوتبال قطر شود.

 انصاری فرد در این سال ها بازی در لیگ های اسپانیا، یونان و انگلستان را تجربه کرد که بدون تردید موفق ترین دوره فوتبال او در تیم های پانیونیوس و المپیاکوس بود.  او پس از این که یک و نیم سال در تیم پانیونیوس درخشید، به المپیاکوس پیوست و بعد از یک نیم فصل نه چندان موفق، با پیراهن این تیم  17 گل در لیگ یونان زد و در بهترین بهترین های فصل 2017-18 جای گرفت.

 انصاری فرد که بازی در جام جهانی 2014 و 2018 را تجربه کرده بود، در ناتینگهام فارست نتوانست توانایی خود را نشان دهد و باوجود گلزنی در چند بازی دوستانه این تیم قرمزپوش، در نهایت از لیگ چمپیونشیپ انگلیس جدا شد.

در این بین شایعاتی مبنی بر مذاکره او با تیم های ایرانی شنیده می‌شد اما در نهایت مهاجم اردبیلی به السیلیه پیوست تا صاحب پیراهن شماره ۱۰ این تیم شود.

 السیلیه فصل گذشته در رده سوم لیگ ستارگان قطر جای گرفت و سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد.

 السیلیه باشگاهی 24 ساله در فوتبال قطر است که پیش تر علی کریمی را نیز به خدمت گرفت. آن ها تاکنون قهرمان لیگ ستارگان نشده اند اما حالا به دنبال این هستند که با خرید بازیکنانی چون انصاری فرد، با السد و الدحیل رقابت کنند.

 آن ها فصل آینده یک بازی در پلی آف لیگ قهرمانان 2020 خواهند داشت و در صورت پیروزی به مرحله گروهی راه خواهند یافت.