اروپا اسپانیا

رسمی: آنتوان گریزمان تا 2024 به بارسا پیوست

فوتبال ترایب- باشگاه بارسلونا دقایقی پیش اعلام کرد که آنتوان گریزمان را با قراردادی تا سال 2024 به خدمت گرفته است.

سرانجام پس از حرف و حدیث های بسیار آنتوان گریزمان به بارسلونا پیوست. اتفاقی که قرار بود یک سال زودتر رخ دهد ولی ستاره فرانسوی ترجیح داد قراردادش با اتلتیکو را تمدید کند اما او حالا با قراردادی 5 ساله برای بارسا بازی خواهد کرد. رقم انتقال نیز 120 میلیون یورو است.

نکته جالب بند فسخ 800 میلیون یورویی گریزمان است که او را از این حیث، بالاتر از لیونل مسی با بند فسخ 700 میلیون یورو قرار می دهد.

در واقع بارسلونا و آنتوان گریزمان از زمستان گذشته به توافق رسیده بودند و همین موضوع باعث اختلاف بین دو باشگاه بارسلونا و اتلتیکو مادرید شد.

از اول جولای، رقم فسخ قرارداد گریزمان به 120 میلیون یورو کاهش یافت ولی بارسا قصد داشت از راه مسالمت آمیز و پس از مذاکره مستقیم با اتلتیکو اقدام به جذب گریزمان کند و در این صورت مجبور به پرداخت مالیات بسیار کمتری می شد اما مذاکرات خیلی زود با اختلاف همراه شد و پس از بیانیه تند باشگاه اتلتیکو مشخص بود که دیگر راهی برای بارسا جز پرداخت بند فسخ گریزمان وجود ندارد.

اتلتیکو که از توافق بدون هماهنگی گریزمان و بارسا آگاه شده بود، راه به روی هرگونه مذاکره را بست و در نهایت بارسا مجبور شد تا بند فسخ گریزمان را فعال کند.