لیگ ایران استقلال

فتحی خبر داد؛ پایان پرونده شکایت پروپئیچ از استقلال

فوتبال ترایب- مدیرعامل استقلال اعلام کرد پرونده پئیچ بسته شده و استقلال دیگر مشکلی از این بابت ندارد.

امیرحسین فتحی در گفت وگو با اخبار شبکه سه اعلام کرد: مشکلی از بابت پئیچ استقلال را قطعا تهدید نخواهد کرد.

امیرحسین فتحی درباره برطرف شدن مشکل پئیچ گفت: با رایزنی هایی که از هفته های قبل با هماهنگی وزارت محترم ورزش و جوانان و در راس آنها دکتر سلطانی فر، دکتر داورزنی، فدراسیون فوتبال، شخص جناب تاج، وزارت امور خارجه و سفیر محترم در کرواسی صورت گرفت، ما دو کار با هم پیش بردیم. ابتدا ما وجه حدود 420 هزار دلار را با هماهنگی وزارت خارجه که جا دارد از آقای پناهی آذر مدیریت محترم منابع وزارت امور خارجه، آقای دکتر افتخار مدیر کل محترم مالی وزارت امور خارجه و به ویژه دکتر صادق که بیش از 6 ماه موضوع پئیچ را پیگیری کردند تا پول در سفارت ایران در زاگرب با هماهنگی شخص وزیر وجود دارد تا به پئیچ پرداخت شد.

او ادامه داد: با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و شخص مهندس تاج، دکتر خطیر به زوریخ رفت و رایزنی متعدد صورت گرفت و فیفا قانع شد تا از محل مطالبات این کار را انجام دهد و از 850 هزار دلار استقلال، این جریمه به حساب پئیچ پرداخت شود.

وی در پایان عنوان کرد: فیفا قول داده که این کار را انجام دهد و اگر فیفا این کار را انجام ندهد، پول در سفارت موجود است تا پرداخت شود و هیچ خطری ما را تهدید نخواهد کرد. تا 15 جولای وقت داریم اما با هماهنگی به عمل آمده، پول آنجا موجود است و اگر بحث فیفا جواب ندهد، پول پرداخت می شود و خطری ما را تهدید نمی کند.

به این ترتیب استقلالی ها یکی از مهم ترین پرونده های جاری خود را بستند تا مهاجمی که در لیگ پانزدهم برای این تیم به میدان رفته بود، به مطالبات خود دست پیدا کند و البته استقلال از خطر کسر امتیاز و محرومیت دور شود.

اگر فیفا این رقم را برای استقلالی ها پرداخت کند آبی ها از نظر مالی گام بلندی برای برطرف کردن مشکلات خود خواهند برداشت و باید منتظر این باشیم تا مسئولان استقلال در نهایت مشخص کنند کدام مسیر به نتیجه رسیده است.