اروپا اسپانیا

لیونل مسی دوسال از رقابت های آمریکای جنوبی محروم می شود؟

فوتبال ترایب- لیونل مسی، ستاره تیم ملی آرژانتین، ممکن است بعد از اتهاماتی که به کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی وارد کرد دو سال از شرکت در کوپا آمه‌ریکا محروم شود.

مسی بعد از اخراج شدن در دیدار تیم ملی کشورش مقابل شیلی در رده‌بندی کوپا آمه‌ریکای 2019 اتهامات تندی به کنمبول، کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی وارد کرده، این سازمان را به فساد متهم کرده و مدعی شد کنمبول قصد دارد قهرمانی را به برزیل میزبان تقدیم کند.

حالا میرر می‌گوید مسی ممکن است به دلیل این اتهامات به مدت دو سال از حضور در کوپا آمه‌ریکا محروم شود.

 مسی در اظهارات خود گفته بود:” در این هیچ شکی نیست که کل این تورنمنت را طوری برنامه‌ریزی کرده‌اند که برزیل قهرمان شود. من امیدوارم در فینال داور و VAR هیچ نقشی بازی نکنند و پرو بتواند درست رقابت کند هر چند چنین چیزی به نظرم بعید است”.

مسی همچنین کنمبول را به فساد متهم کرده و گفته بود:” نمی‌خواهم در این فساد شرکت کنم. ما نباید در این بی‌احترامی که در جریان کوپا آمه‌ریکا به ما شده همراه شویم. ما می‌توانستیم جلوتر برویم ولی به ما اجازه داده نشد به فینال برسیم”.

 در قوانین کنمبول ذکر شده که توهین به پرسنل یا سازمان کنمبول به هیچ وجه پذیرفته نخواهد شد. در صورتی که محرومیت دوساله مسی واقعا اجرا شود او نمی‌تواند در رقابتهای انتخابی جام جهانی 2022 هم برای آرژانتین به میدان برود.