اروپا آسیا

مورینیو و رد پیشنهاد 100 میلیون پوندی باشگاه چینی

فوتبال ترایب- ژوزه مورینیو، مربی باتجربه پرتغالی، بزرگترین قراردادی که تاکنون به یک مربی فوتبال پیشنهاد شده است را رد کرد.

در یکی دو روز گذشته ادعا شده بود باشگاه چینی گوانگژو اورگرانده که یکی از باشگاه‌های متمول فوتبال این کشور بوده و تا کنون ولخرجی‌های زیادی در بازار نقل و انتقالات داشته با ژوزه مورینیو، سرمربی سابق یونایتد تماس گرفته و پیشنهادی نجومی به او ارائه کرده است. پیشنهاد دستمزد 100 میلیون پوندی تاکنون به هیچ مربی فوتبالی داده نشده اما طبق ادعای اسکای اسپورتس، آقای خاص این پیشنهاد را رد کرده است.

مورینیو از دسامبر 2018 که از سرمربی‌گری منچستریونایتد اخراج شد تا کنون بدون تیم مانده و اخیراً از قصد خود برای بازگشت به دنیای فوتبال سخن گفته بود. گفته می‌شود که مورینیو به دلیل دشواری انتقال به چین برای خانواده‌اش از خیر پیشنهاد وسوسه‌انگیز گوانگژو اورگرانده گذشته است.

برخی شایعات نیز حاکی از این هستند که اصلا چنین پیشنهادی به مورینیو ارائه نشده و ملاقات مورینیو و مالک گوانگژو با اهدافی دیگر صورت گرفته است.

مورینیو همواره گفته است که هدایت تیمی را برعهده خواهد گرفت که اهدافی جاه طلبانه داشته باشد. او احتمال حضور در فوتبال ملی را نیز رد نکرده است.