اروپا انگلیس

رسمی: فرانک لمپارد سرمربی چلسی شد

فوتبال ترایب- فرانک لمپارد، ستاره سابق چلسی، هدایت تیم اول این باشگاه را برعهده گرفت و جانشین مائوریتزیو ساری شد.

بعد از جدایی مائوریتسیو ساری از چلسی اخبار همگی معطوف به بازگشت فرانک لمپارد به استمفوردبریج بود و حالا وی با قراردادی سه ساله هدایت چلسی را بر عهده گرفته است.

 فرانک لمپارد که سالها در خط میانی چلسی نمایش فوق العاده ای داشت و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ این باشگاه به شمار می آید، حالا به عنوان سرمربی به این تیم بازگشته است.

 لمپارد بعد از پذیرفتن هدایت چلسی گفت: “بسیار مفتخرم که به عنوان سرمربی جدید چلسی انتخاب شده ام. همه از عشق و علاقه من به این باشگاه و دورانی که کنار هم داشته ایم آگاهند اما حالا من تمام تمرکز خود را روی آماده شدن تیم برای فصل آینده خواهم گذاشت.”

چلسی در تابستان امسال و زمستان سال 2019 از خرید بازیکن محروم خواهد بود و با توجه به از دست دادن ادن هازارد، احتمالا فرانک لمپارد که تجربه موفقی در دوران حضور در دربی کانتی به عنوان سرمربی داشته، فصل دشواری پیش رو خواهد داشت.

 البته لمپارد در فصل آخر دوران ورزشی خود در لیگ برتر مدت کوتاهی برای منچسترسیتی نیز به میدان رفت اما بهترین گلزن تاریخ باشگاه چلسی از محبوبیت ویژه ای بین هواداران این تیم برخوردار است.

 فرانک لمپارد در روزهای حضور روی نیمکت دربی کانتی تجربه درخشانی داشت و تا آستانه رساندن این تیم به لیگ برتر نیز پیش رفت اما در نهایت شکست برابر آستون ویلا در پلی آف مانع رخ دادن این اتفاق شد.

 حالا در شرایطی که با توجه به رقبای قدرتمند لیگ برتری و محرومیت چلسی از جذب بازیکن کمتر کسی هدایت این تیم را قبول می کرد، لمپارد امیدوار به تکرار درخشش خود در مستطیل سبز این بار در عرصه مربیگری است.