اروپا اسپانیا

با کناره گیری انریکه؛ روبرت موره‌نو سرمربی اسپانیا شد

فوتبال ترایب- همانطور که پیش بینی می شد، لوئیس انریکه سرانجام در بیانیه ای به کار خود در تیم ملی اسپانیا پایان داد و روبرت موره نو جانشین او خواهد شد.

لوئیس انریکه از ماه مارس گذشته و زمانی که تیم ملی اسپانیا برای بازی به مالت رفته بود، بنا به دلایل خانوادگی به اسپانیا برگشت و از آن پس دیگر نتوانست لاروخا را همراهی کند. اسپانیا در بازی های اخیر خود در مقدماتی یورو 2020، بدون انریکه و با روبرت موره نو به مصاف حریفانش رفت و در همه بازی ها نیز پیروز شد.

سرانجام انریکه امروز خبر از کناره گیری خود از سرمربیگری اسپانیا داد و لوئیس روبیالس(رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا) موره نو را جانشین او کرد.

روبرت موره نو که از این پس نفر اول تیم ملی اسپانیا است، مرد همیشه همراه لوئیس انریکه بود. او از زمان حضور انریکه در تیم دوم بارسا دستیار او بود و در آکادمی فوتبال بارسا نیز هدایت تیم های جوانان این باشگاه را برعهده داشت.

موره نو در کنفرانس های خبری خود همواره روانشناسش، “خواکین والدس” را همراه دارد و او تمام سوال و جواب ها را زیر نظر می گیرد. در بازی های اسپانیا انریکه به موره نو اعتماد 100 درصدی داشت و بسیاری مواقع شاهد این بودیم که موره نو خود به کنار زمین می آمد و به بازیکنان دستورات تاکتیکی می داد.

او با انریکه در سلتا و آاس رم نیز حضور داشت و در زمانی که اونسوئه(دستیار سابق انریکه در بارسا) هدایت سلتا را برعهده گرفت، موره نو دستیار شماره یک او شد و بسیاری مواقع او کنار خط به راهنمایی بازیکنان مشغول بود.

موره نو از سال 2003 مدرک مربیگری ملی را دریافت کرد و به کار استعداد یابی مشغول شد. او یک آنالیزور درجه یک و شاید مشهورترین در اسپانیا باشد. موره نو کتابی درباره سیستم 2-4-4 فوتبال نیز دارد و در آن به بررسی و کاربرد عملی این سیستم در فوتبال پرداخته است.

اسپانیا با موره نو حالا یک مربی دانش آموخته و علم گرا را بر راس کار خواهد داشت.