اروپا

رسمی: غیبت نیمار در کوپا آمه‌ریکا به دلیل مصدومیت

فوتبال ترایب- فدراسیون فوتبال برزیل رسماً اعلام کرد نیمار، ستاره تیم ملی این کشور که در جریان بازی دوستانه این تیم مقابل قطر مصدوم شده بود رقابتهای کوپا آمه‌ریکا را از دست داده است.

نیمار، ستاره برزیلی پاری سن ژرمن که دیشب در جریان بازی دوستانه سلسائو و تیم ملی قطر از ناحیه قوزک پا مصدوم شده و به اجبار زمین مسابقه را ترک کرده بود، بر اساس اعلام رسمی فدراسیون فوتبال برزیل قادر به حضور در رقابتهای کوپا آمه‌ریکا نخواهد بود و این رقابتها را از دست داده است.

بر اساس اطلاعیه فدراسیون فوتبال برزیل، نیمار از ناحیه یکی از رباط‌های قوزک پای راستش دچار پارگی شده و به همین دلیل قادر به بازی با پیراهن طلایی برزیل در کوپا آمه‌ریکا نخواهد بود.

 این خبر ضربه بزرگی برای تیم ملی برزیل خواهد بود که مصمم است امسال در خانه خود جام قهرمانی رقابتهای کوپا را بدست آورد.

فدراسیون فوتبال برزیل در بیانیه خود اعلام کرد:” نیمار که چهارشنبه شب در جریان بازی دوستانه با قطر از ناحیه قوزک پای راست دچار ناراحتی شده بود، مورد معاینه قرار گرفت و از پای او عکسبرداری‌های دقیق پزشکی انجام شد. بر این اساس پزشکان تایدی کردند که یکی از رباطهای قوزک پای راست او پاره شده است”.

 در ادامه این بیانیه آمده:” به دلیل جدی بودن مصدومیت نیمار، او شرایط بدنی و زمان کافی برای ریکاوری در اختیار نخواهد داشت تا بتواند در رقابتهای کوپا آمه‌ریکای 2019 با پیراهن تیم ملی برزیل به میدان برود. کمیته فنی تیم ملی برزیل از روز پنج‌شنبه بحث و بررسی برای انتخاب جانشین نیمار را آغاز خواهند کرد”.