اروپا ایتالیا

آرسن ونگر، گزینه اصلی جانشین گتوزو در میلان

فوتبال ترایب- روز گذشته جنارو گتوزو، سرمربی میلان از سمت خود استعفا داد و سران باشگاه به دنبال یافتن جانشینی مناسب برای او هستند.

پس از اینکه میلان با قرار گرفتن در رده پنجم سری آ نتوانست سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کند، جنارو گتوزو از سمت خود استعفا داد تا دست سران میلان برای پیدا کردن یک سرمربی جدید، باز شود.

طبق ادعای امروز رسانه های ایتالیایی، “آرسن ونگر”، گزینه اصلی جانشینی گتوزو در میلان محسوب می شود. سرمربی افسانه ای باشگاه آرسنال که از سال گذشته بدون تیم است، چندین بار از علاقه اش برای بازگشت به دنیای مرییگری سخن گفته و البته برخی شایعات از پیوستن او به پی اس جی به عنوان مدیر فنی حکایت دارند.

 چیزی که شانس ونگر برای حضور در میلان را تقویت می کند، سابقه همکاری او با ایوان گازیدیس، مدیر اجرایی میلان است. گازیدیس به مدت 10 سال در باشگاه آرسنال فعالیت داشت و این دو از یکدیگر شناخت کامل دارند. در واقع گازیدیس تمام مدت فعالیتش در فوتبال را با ونگر همراه بوده است.

از سیمونه اینزاگی، مارکو جامپائولو، لئونارد ژاردیم، مکس آلگری و اوزه بیو دی فرانچسکو، به عنوان دیگر گزینه های هدایت میلان نام برده می شود.