اروپا اسپانیا

ژاوی علاقه ای به جانشینی والورده ندارد

فوتبال ترایب- ژاوی هرناندز در شرایط فعلی هیچ علاقه ای برای حضور در بارسلونا به عنوان سرمربی را ندارد.

شکست سخت و تحقیرآمیز 4-0 بارسا برابر لیورپول، تبعات سنگینی برای این باشگاه در پی داشته است. بارسا که امید زیادی به فتح سه گانه داشت، یک بار دیگر در راه کسب عنوان قهرمانی چمپیونزلیگ ناکام ماند. 

هضم این شکست برای هواداران و سران باشگاه بسیار سخت است؛ چرا که بارسا بازی رفت را 3-0 از لیورپول برده بود و گمان می رفت به راحتی بتواند مجوز حضور در فینال را کسب کند؛ ولی در نهایت شاگردان کلوپ دست به معجزه زدند و بارسا را از گردونه رقابت ها حذف کردند.

بارسا از این ناحیه ضرر اقتصادی هنگفتی نیز متحمل خواهد شد. 15 میلیون یورو بابت صعود به فینال به این باشگاه تعلق می گرفت و مبلغی نیز در صورت کسب عنوان قهرمانی. از لحاظ ورزشی نیز آینده ارنستو والورده(سرمربی) و چند بازیکن بارسا در هاله ای از ابهام قرار دارد.

 از روز گذشته منابع اسپانیایی شروع به گمانه زنی برای جانشین والورده کرده اند و نام هایی چون اریک تن هاگ(سرمربی آژاکس)، رونالد کومان و حتی ژاوی هرناندز مطرح شده است.

ژاوی آخرین روزهای فوتبال خود را پشت سر می گذارد و قرار است به زودی وارد عرصه مربیگری شود. بسیاری معقتدند او می تواند ادامه دهنده راه گواردیولا در بارسا باشد و جانشینی او به جای والورده محتمل است؛ اما “کیم دومنک”، خبرنگار برنامه ال چیرینگیتو و فرد نزدیک به ژاوی ادعا کرد که این اتفاق رخ نخواهد داد.

در واقع ژاوی فعلا تمایلی برای مربیگری در بارسا ندارد و در عوض از ویکتور والدس، گلر سابق بارسا و دوست صمیمی خود خواسته است که به قطر بیاید تا آنجا همراه هم، هدایت یک تیم را برعهده بگیرند. هر دو البته رویای مربیگری بارسا را در سر دارند ولی حداقل نه در آینده ای نزدیک.