اروپا انگلیس

چرا منچستریونایتد، کاپیتان آژاکس را نخرید؟

فوتبال ترایب- شبکه ESPN به نقل از منابع خود مدعی شد باشگاه منچستریونایتد به دلیل نگرانی از وزن ماتیس دی‌لیخت، ستاره آژاکس، از تلاش برای جذب او منصرف شده است.

شبکه ESPN با انتشار گزارشی به نقل از منابع خود مدعی شد باشگاه منچستریونایتد یکی از باشگاه‌های بزرگ اروپایی بوده که به شدت به دنبال جذب ماتیس دی‌لیخت، ستاره آژاکس آمستردام بوده و برای منتقل کردن او به اولدترافورد تلاش می‌کرده. ولی اندکی پیش از صعود آژاکس به نیمه‌نهایی چمپیونزلیگ، باشگاه منچستریونایتد به دلیل نگرانی از وزن دی‌لیخت از جذب او منصرف شده و تلاش برای یونایتدی کردن او را کنار گذاشته است.

 دی‌لیخت 19ساله که به همراه آژاکس آمستردام تا یک قدمی فینال چمپیونزلیگ پیش رفت و تنها با درخشش و بازگشت رویایی تاتنهام در بازی برگشت دو تیم از رسیدن به فینال بازماند، مورد توجه بارسلونا قرار دارد و باشگاه کاتالان تلاشهای گسترده‌ای برای جذب او انجام داده است.

اما حتی پیش از شروع فصل جاری، دی‌لیخت یکی از بهترین بازیکنان جوان اروپا دانسته می‌شد و یونایتد از همان زمان او را به عنوان یکی از هدفهای احتمالی خود در نظر گرفته بود.

 بر اساس گزارش ESPN اما یکی از اعضای ارشد گروه انتخاب بازیکن منچستریونایتد نگرانی‌هایی را درباره دی‌لیخت مطرح کرده است. بازیکن هلندی‌ای که در فینال لیگ اروپای 2017 با پیراهن آژاکس مقابل یونایتد صف‌آرایی کرده بود. به گفته این عضو ارشد گروه انتخاب بازیکن یونایتد، دی‌لیخت به خاطر سابقه خانوادگی‌اش در معرض اضافه‌وزن قرار دارد. نگرانی‌ای که در نهایت باعث شده منچستریونایتد تلاش برای جذب دی‌لیخت را متوقف کند.

 با وجود منصرف شدن یونایتد، بارسلونا همچنان به تلاش خود برای جذب دی‌لیخت ادامه می‌دهد و اخیراً مدیر اجرایی آژاکس، ادوین فن درسار تایید کرد که دی‌لیخت جوان به احتمال زیاد در فصل تابستان باشگاه آژاکس را ترک خواهد کرد.