اروپا انگلیس

ویرژیل فن دایک مرد سال فوتبال انگلیس شد

فوتبال ترایب- ویرژیل فن دایک، مدافع هلندی لیورپول، با پشت سر گذاشتن رحیم استرلینگ، مهاجم منچسترسیتی، عنوان بازیکن سال لیگ برتر از از سوی اتحادیه بازیکنان حرفه ای انگلیس به دست آورد.

علاوه بر فن دایک و استرلینگ، بازیکنانی مانند سرخیو آگوئرو و برناردو سیلوا از سیتی، سادیو مانه از لیورپول و ادن هازارد از چلسی، نامزدهای کسب این جایزه بودند که در نهایت مدافع تنومند قرمزها توانست با پشت سر گذاشتن رقبا، این عنوان را از آن خود کند.

فن دایک که در ژانویه 2018 از ساوتهمپتون به لیورپول پیوست، خیلی زود توانست به یکی از ارکان اصلی این تیم تبدیل شود و به اوضاع نابسامان خط دفاعی این تیم سرو سامان داد. ضمن اینکه او در حملات هم معمولا به کمک تیمش می آید و در رقابت های این فصل لیگ برتر، سه گل زد و دو پاس گل هم داد. ضمن اینکه در لیگ قهرمانان نیز دو گل و دو پاس گل داد.

درخشش او یکی از عوامل حضور لیورپول در کورس قهرمانی لیگ برتر و رسیدن آنها به نیمه نهایی چمپیونزلیگ است.

این دومین سال پیاپی است که بازیکنی از لیورپول عنوان بازیکن سال لیگ برتر را از سوی اتحادیه بازیکنان حرفه ای از آن خود می کند. سال گذشته این جایزه به محمد صلاح رسیده بود.

البته استرلینگ هم در مراسم امسال بی نصیب نماند و با پشت سر گذاشتن برناردو سیلوا، ترنت الکساندر آرنولد، مارکوس راشفورد، دکلان رایس (وستهام) و داوید بروکس (بورنموث)، جایزه بازیکن جوان سال را به دست آورد.

علاوه بر 6 بازیکنی که نامزد بازیکن فصل بودند و در تیم فصل هم جای گرفتند، ادرسون، آیمریک لاپورته و فرناندینیو (سیتی) ترنت الکساندر آرنولد و اندی رابرتسون (لیورپول) و پل پوگبا (منچستریونایتد) دیگر بازیکنانی هستند که در تیم سال لیگ برتر حضور دارند.