سپاهان پرسپولیس

احکام عجیب کمیته انظباطی در مورد پرسپولیس، سپاهان و تراکتور

فوتبال ترایب- با گذشت هشت روز از اتفاقات جنجالی دیدار تراکتور – پیکان و 24 ساعت از جدال پرحاشیه پرسپولیس و سپاهان آرای این دو بازی اعلام شد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در هفته پردردسر خود در نهایت آرای دو بازی پرحاشیه را اعلام کرد که طی آن تراکتورسازی و بازیکن این تیم با حکم تعلیقی و همچنین برای بازیکن سپاهان نیز با صحبت‌های جنجالی‌اش حکم محرومیت از حضور در دیدارها تا اطلاع ثانوی را در بر گرفته است.

دو حکمی که البته به نظر می‌رسد با توجه به حجم اتفاقات شکل گرفته در هر دو دیدار به نظر می‌رسد بار دیگر با مماشات همراه بوده است.

ابتدا نگاهی به حواشی دیدار پرسپولیس و سپاهان بیندازیم؛ دیداری که تمام جوانب حاشیه‌ای آن برای مخاطبانی که دور از استادیوم بودند نیز به بهترین شکل پوشش داده شد:

1- حضور هواداران سپاهان در جایگاهی به جز جایی که در جلسه هماهنگی در نظر گرفته شده بود.

2- درگیری دقایق ابتدایی هواداران دو تیم در جایگاه‌های پشت دروازه. موضوعی که کلید درگیری‌های نهایی بازی را زد.

3- مجوز ورود هواداران پرسپولیس به جایگاه طبقه دوم و درست بالای سکوهای سپاهان. (هرچند در همان لحظاتی که هواداران پرسپولیس در جایگاه طبقه دوم مستقر می‌شدند، هیچ اقدامی برای آسیب به سپاهانی‌ها در طبقه پایین خود نداشتند، اما هواداران سپاهانی با توجه به اینکه طی یک ساعت اخیر درگیری بزرگی را با هواداران دو سکوی کناری خود پشت سر گذاشته بودند از این موضوع هراسان و آشفته شدند و نگرانی بابت آسیب جدی‌تر آنها را عصبانی کرد).

4- درگیری بین هواداران سپاهان و نیروهای امنیتی استادیوم که تصاویر زشت دیگری را شکل داد. از شکستن پایه بلندگوی استادیوم تا پرتاب ماموران به پیست! و شکستن صندلی و پرتاب سنگ.

5- شعارهای توهین آمیز هواداران پرسپولیس در طول جریان بازی به امیر قلعه نویی

6- درگیری‌های پرتنش در جریان بازی که التهاب سکوها را افزایش داده بود. (درگیری بیرانوند با کی‌روش استنلی، سیدجلال حسینی و قربانی و سیامک نعمتی با سعید آقایی از جمله این درگیری‌ها بود).

7- مصاحبه غیرحرفه‌ای سیاوش یزدانی و تهدید رقیب

8- مجوز ورود بیش از حد تماشاگران به استادیوم

9- پرتاب سنگ و بطری و … از سوی هواداران پرسپولیس به سمت نیمکت سپاهان

10- درگیری و تنش در پایان بازی بین نیمکت‌ دو تیم که کاملا در تصاویر مشخص بود که برانکو و کمک مربی‌اش با ناظر و یکی از نیمکت نشینان سپاهان برخورد داشته‌اند.

تمام این درگیری‌ها و حواشی در شرایطی طی 3 ساعت، جدال پرسپولیس و سپاهان را به یکی از جنجالی‌ترین دیدارهای این فصل تبدیل کند. دیداری که علیرغم گزارش‌های چندباره اصحاب رسانه مبنی بر استعمال مواد و … با فوت یکی از هواداران نیز همراه شد تا شب تلخ آزادی به بدترین شکل تکمیل شود.