آسیا حوزه خلیج فارس

رسمی: اخراج خورخه فوساتی از الاهلی عربستان

فوتبال ترایب- سرمربی اروگوئه‌ای تیم الاهلی عربستان پس از شکست برابر الهلال از سمت خود اخراج شد تا شوک بزرگی به این تیم قبل از بازی با پرسپولیس داده شود.

باخت مقابل الهلال عربستان در مرحله نیمه نهایی جام باشگاه های عربی کافی بود تا صبر مدیران الاهلی عربستان سر آید  و تصمیم به اخراج خورخه فوساتی مربی اهل اروگوئه خود بگیرند.

این مربی باتجربه که بعد از پابلو گوئده آرژانتینی به عنوان سرمربی الاهلی انتخاب شده بود در مدت زمان حضورش بر روی نیمکت این تیم نتوانست انتظارات را برآورده کند. حضور در رتبه پنجم لیگ عربستان و همچنین باخت برابر پرسپولیس و پاختاکور در لیگ قهرمانان آسیا شرایط مبهم و خطرناکی را برای فوساتی به وجود آورد.  به این ترتیب بازی سرنوشت ساز با الهلال در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان باشگاه های عربی آخرین فرصت مدیران این باشگاه سعودی برای مربی خود بود. آنها که این بازی را بسیار خوب شروع کرده و با یک گل از حریف خود پیش افتاده بودند، در نهایت با شکست در ضربات پنالتی از صعود به فینال بازماندند تا همین باعث اخراج پیرمرد اهل آمریکای جنوبی از الاهلی شود. فوساتی در این مدت ۱۵ بار بر روی نیمکت الاهلی در مسابقات مختلف نشست که نتیجه آن پنج برد، هشت باخت و تنها دو تساوی بوده است. کارنامه ای بسیار ضعیف که باعث خداحافظی‌اش از جمع متمولان شهر جده شد.

حال خبر می رسد با تصمیم مدیران باشگاه یوسف عنبر به عنوان سرمربی موقت معرفی شده تا پس از جمع بندی های نهایی سرمربی جدید الاهلی معرفی شود.  سبزپوشان سعودی ۵ روز دیگر در امارات مرحله برگشت لیگ قهرمانان آسیا را با بازی برابر پرسپولیس آغاز می کنند. بازی مرگ و زندگی که در صورت شکست در آن تقریباً پرونده حضورشان در لیگ قهرمانان بسته می شود.  از طرفی این خبر می تواند برای هواداران نماینده ایران و همچنین بازیکنان این تیم بسیار خوشایند باشد. شاگردان برانکو حالا می توانند با خیال راحت پا به این مسابقه گذاشته و با کسب برد شانس خود را برای صعود از مرحله گروهی افزایش دهند.