آسیا ایران

صعود یک پله ای ایران در رنکینگ فیفا بدون انجام بازی

فوتبال ترایب- جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال در ماه مارچ اعلام شد تا تیم ملی ایران بدون انجام بازی با یک پله صعود روبرو شود.

فدراسیون جهانی فوتبال فیفا جدیدترین رنکینگ تیم های برتر فوتبال جهان در ماه مارچ را منتشر کرد که در این رنکینگ تیم ملی ایران بدون مربی و انجام بازی تدارکاتی در فیفادی ها با یک پله صعود روبرو و جایگاه بیست و دوم را به خود اختصاص داد.

در شرایطی که با جدایی کارلوس کی روش بعد از ناکامی در قهرمانی جام ملت های آسیا، نیمکت رهبری ایران هنوز سرمربی خود را نشناخته است تا با این وضعیت دو فیفادی این ماه میلادی بدون انجام بازی برای ایران سپری شود تیم ملی بدون سرمربی پرتغالی خود نیز با صعود در رنکینگ روبرو و با یک پله صعود در جایگاه بیست و دوم بالاتر از سنگال و بعد از پرو قرار گرفت. با 1516 امتیاز و بدون تغییر امتیاز نسبت به ماه قبل ایران با این صعود روبرو شد.

نکته جالب این که در بین تیم های آسیا هر چهار تیم بالای جدول با یک پله صعود در رنکینگ روبرو شدند اما قطر قهرمان جدید قاره آسیا هم بدون تغییر امتیاز و جایگاه در همان رده پنجم قاره کهن جاخوش کرد تا وضعیتی مشابه با ایران داشته باشد. در این بین سقوط عربستان و چین ادامه داشت درست برعکس عراقی که با چهار پله صعود بهترین عملکرد را به خود اختصاص داد.

در بین 10 تیم برتر فوتبال جهان در ماه مارچ تیم ملی انگلیس بهترین عملکرد را داشت و موفق شد با پیشی گرفتن از کرواسی نایب قهرمان جام جهانی 2018 خود را به جمع چهار تیم برتر دنیا برساند تا بعد از بلژیک، فرانسه و برزیل همچنان امیدوار به روزهای بهتری باشد. در این بین اروگوئه هم توانست از پرتغال پیشی بگیرد.