اروپا

رسمی: خداحافظی گونسالو ایگواین از تیم ملی آرژانتین

فوتبال ترایب- گونسالو ایگواین، ستاره آرژانتینی امروز اعلام کرد که خودش را از بازی های ملی بازنشسته کرده است.

پس از مدت ها سرانجام امروز گونسالو ایگواین سکوت خود را شکست و در مصاحبه با برنامه 90 دقیقه اعلام کرد که دیگر برای تیم ملی کشورش به میدان نخواهد رفت. او در حالی از بازنشستگی خود خبر داد که نامش در چند فهرست اخیر تیم ملی آرژانتین دیده نمی شد و مورد توجه اسکالونی، سرمربی جدید آلبی سلسته قرار نداشت.

او در مورد آینده اش در تیم ملی آرژانتین گفت:« به همه عقاید احترام می گذارم. چه آنها که منتقد من هستند و چه موافقانم. دوران من در تیم ملی آرژانتین به اتمام رسیده و برای خوشحالی خیلی ها از راه دور مشوق تیم ملی کشورم خواهم بود.

با اسکالونی صحبت کردم و با او این قضیه را در میان گذاشتم. تصمیم من قطعی است و معتقدم این تصمیم کاملا به نفعم خواهد بود. قطعا اگر اسکالونی من را به تیم ملی دعوت می کرد، به آن پاسخ مثبت می دادم اما اینگونه خوشحال تر خواهم بود.»

ایگواین ادامه داد:« گلزنی در بازی های مقدماتی جام جهانی اهمیت بالایی دارد. اگر آن گل ها نباشند، تیم به جام جهانی صعود نخواهد کرد. وقتی با نیت بد از بازیکنی انتقاد می شود، همه ملی پوشان از آن تاثیر منفی می گیرند. بارها رنج و عذاب خانواده ام را از انتقادات دیدم.

من همه توانم را برای تیم کشورم گذاشتم. وجدانم آسوده است و با خیال راحت از بازی های ملی خداحافظی می کنم. متاسفانه مردم گل هایی که زدم را به راحتی فراموش می کنند و تنها آنهایی را که به ثمر نرساندم، به یاد می آورند. گلی که به بلژیک زدم(جام جهانی 2014)، قطعا باعث خوشحالی همه شد؛ چون مدت ها بود که نتوانسته بودیم به نیمه نهایی جام جهانی برسیم. صحبت از فاجعه برای تیم ملی درست نیست. ما به فینال جام جهانی 2014 رسیدیم. معتقدم فاجعه زمانی است که نتوانیم راهی جام جهانی شویم.»