لیگ ایران پرسپولیس

برانکو خبر داد؛ غیبت مهدی ترابی در دیدار با السد

فوتبال ترایب- مهدی ترابی وینگر تکنیکی پرسپولیس در بازی امروز آسیب دید و پرسپولیسی ها به شدت نگران شدند. مصدومیت او در حدی بوده که برانکو پس از بازی از غیبت ستاره تیمش در دیدار حساس با السد قطر خبر داد.

تیم فوتبال پرسپولیس در دیداری حساس در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر مقابل نساجی متوقف شد. سرخپوشان در روزی که حملات بسیاری روی دروازه حریف انجام دادند، بیشتر از یک بار موفق به باز کردن دروازه حریف خود نشدند و سرانجام دو امتیاز مهم را در کورس قهرمانی از دست دادند.

در بازی امروز صحنه های حساس مختلفی وجود داشت که بخشی از آنها از نظر داوری مشکوک بود. در دقیقه 78 مهدی ترابی روی یک ضدحمله وارد محوطه جریمه نساجی شد و در آستانه زدن ضربه نهایی در موقعیت تک به تک قرار داشت که ناگهان با اثرگذاری مدافع حریف سرنگون شد. در این لحظه ترابی برخورد شدیدی با دروازه بان پیدا کرد و با آسیبی نسبتا جدی مواجه شد.

هافبک تکنیکی پرسپولیس بعد از این برخورد، از زمین خارج شد و تحت مداوای پزشکان تیمش قرار گرفت. با توجه به اینکه پرسپولیس هر سه تعویض خود را انجام داده بود، برانکو نمی توانست ترابی را با بازیکنی جایگزین کند. به همین دلیل مداوای او برای چند دقیقه ادامه یافت؛ دقایقی که پرسپولیسی ها را به شدت نگران کرده بود تا مبادا بازیکن ارزشمند خود را در این برهه حساس از دست بدهند. از انجا که مصدومیت این بازیکن از ناحیه زانو رخ داده بود، این نگرانی بیشتر شد و احتمال می رفت که رباط صلیبی این بازیکن با مشکلی بزرگ روبرو شده باشد. اما ترابی دقایقی بعد وارد زمین شد و پس از سپری کردن یکی دو دقیقه بدون ریسک و با راه رفتن، توانست فشار بیشتری روی پای خود بیاورد و حتی چند دریببل هم در وقت های تلف  شده بازی زد که احتمالا ناشی از بهبود یافتن مشکل آسیب دیدگی اش داشته است.

پرسپولیس باید سه شنبه هفته پیش رو دیداری بسیار مهم با السد قطر انجام دهد و نیاز دارد که همه مهره های خود را در اختیار داشته باشد. با وجود اینکه بازگشت ترابی به زمین احتمال بهتر شدن وضعیت او را بالا برده بود، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پس از بازی اعلام کرد که این بازیکن دیدار با السد را از دست داده و مصدومیتش چندان هم ساده نیست. حالا پرسپولیسی ها در فشردگی دیدارهایشان یک نگرانی دیگر هم دارند و باید منتظر جواب آزمایش های پزشکی روی پای مهدی ترابی باشند. دیدارهای حساس آسیایی، ادامه بازی های سخت لیگ و به ویژه دربی پایتخت که قرار است در فروردین ماه برگزار شود، مصدومیت هر بازیکنی را به یک خبر ناگوار بزرگ تبدیل می کند، چه برسد به ستاره ای تاثیرگذار در حد مهدی ترابی.