اروپا اسپانیا

رئالی ها به دنبال بازگرداندن زیدان برای پایان بحران

فوتبال ترایب- سران رئال پس از جلسه شب گذشته که تا 2 بامداد به طول انجامید، برای بازگرداندن زیدان به جمع بندی نهایی رسیدند.

رئال مادرید شب گذشته با شکست تلخ خانگی مقابل آژاکس، از لیگ قهرمانان کنار رفت. کهکشانی ها به فاصله سه ماه تا انتهای فصل باید برای حفظ سهمیه لیگ قهرمانان تلاش کنند و امیدی برای کسب جام ندارند.

از حالا می توان گفت که اخراج سانتیاگو سولاری از سمت سرمربیگری رئال قطعی است ولی هنوز مشخص نیست چه کسی جایگزین وی خواهد شد. طبق ادعای مارکا و آاس، سران رئال در جلسه شب گذشته حتی برکناری زودهنگام سولاری را بررسی کردند.

 دقایقی یپش در برنامه خوگونس از شبکه لاسستا این ادعا مطرح شد که مسئولان رئال با زیدان تماس گرفته و از او خواسته اند تا برای نجات تیم برگردد. زیزو که در پایان فصل گذشته از سمت خود استعفا کرد، در حال حاضر گزینه اول رئال برای جانشینی سولاری محسوب می شود و به او وعده داده شده است که آزاد خواهد بود تا پروژه خود در رئال را که در نظر داشت، پیش ببرد اما مربی فرانسوی از سران رئال تا ماه ژوئن یعنی تا پایان فصل جاری برای فکر کردن وقت خواسته است.

زیدان  قصد ندارد در این شرایط جانشین سولاری شود؛ به خصوص اینکه شرایط روحی رئالی ها کاملا در هم ریخته است و پذیرش هدایت چنین تیمی یک ریسک بزرگ محسوب می شود.

پس از زیدان، از کلوپ، پوچتینو و آلگری به عنوان دیگر گزینه های جانشینی سولاری در فصل آینده نام برده می شود و جالب اینکه مورینیو در این فهرست جایی ندارد.