اروپا انگلیس

محرومیت چلسی از دو پنجره نقل و انتقالات

فوتبال ترایب- فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، باشگاه چلسی را به دلیل تخلف در به خدمت گرفتن بازیکنان نوجوان، از دو پنجره بعدی نقل و انتقالات محروم کرد.

باشگاه چلسی در زمینه به خدمت گرفتن بازیکنان نوجوان، قوانین نقل و انتقالات را زیر پا گذاشت و اکنون علاوه بر محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالات، باید 500 هزار یورو هم جریمه بپردازد؛ حکمی که انتظار می رود باشگاه لندنی علیه آن فرجام خواهی کند.

در بیانیه فیفا آمده است:” باشگاه چلسی از بند 19 قوانین نقل و انتقلات، مورد 29 در مورد بازیکنان نوجوان تخطی کرد . همچنین از بند 18 در رابطه با دو توافقی که در مورد به خدمت گرفتن بازیکنان نوجوان بود که باعث شد باشگاه های دیگر در زمینه نقل و انتقالات تحت تاثیر قرار بگیرند.

کمیته انضباطی باشگاه چلسی را از به خدمت گرفتن بازیکن جدید در دو پنجره نقل و انتقالات بعدی پیاپی به طور کامل محروم می کند. این محرومیت شامل باشگاه به طور کلی می شود، به جز تیم های بانوان و فوتسال اما مانع جدایی بازیکنان از این باشگاه نیست.”

همچنین اتحادیه فوتبال انگلیس هم به دلیل تخطی از قوانین مشابه، 400 هزار یورو جریمه شد و مدت 6 ماه فرصت دارد تا این موضوع را حل کند.

پیش از این باشگاه های بزرگ اسپانیایی مانند بارسا، رئال و اتلتیکو نیز به دلیل مشابهی، با محرومیت های مشابه روبرو شده بودند.

باشگاه چلسی یکی از باشگاه هایی است که بیشترین بازیکنان قرضی را در سایر باشگاه های اروپایی دارد که بیشتر آنها بازیکنان نوجوانی هستند که در سنین پایین به خدمت گرفته شده و به باشگاه های دیگر قرض داده می شوند اما به نظر می رسد اکنون این سیاست، برای باشگاه لندنی دردسرساز شده است.