تراکتورسازی استقلال

دفاع رئیس دپارتمان داوری از داور دیدار تراکتورسازی-استقلال

 فوتبال ترایب- رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال معتقد است داوران در مسابقات هفته هجدهم لیگ برتر هیچ اشتباه تاثیرگذاری در نتیجه مسابقات نداشته اند.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، داوود رفعتی رئیس دپارتمان داوری با بیان این مطلب گفت: خوشبختانه در بازی های این هفته تا کنون شاهد قضاوت های بسیار خوبی بوده ایم و هیچ اشتباه تاثیرگذاری از سوی داوران در این بازی ها اتفاق نیافتاده است. طبیعتا ممکن است اشتباهات جزئی در برخی بازی ها وجود داشته باشد اما هیچ اشتباه تاثیرگذاری مشاهده نشده و عملکرد داوران بسیار خوب بوده است. هم چنین در خصوص مسابقه حساس تراکتورسازی و استقلال تهران باید بگویم قضاوت تیم داوری در این بازی فوق العاده بود. با توجه به شرایط ویژه و حضور بیش از 80 هزار تماشاگر در ورزشگاه هم چنین حساسیت بازی عملکرد بسیار خوبی را دیدیم. حتی داوران پشت دروازه هم عملکرد خوبی داشتند و نشان می دهند که به هماهنگی لازم رسیده اند.

 
رئیس دپارتمان داوری همچنین گفت: در این مسابقه برخی مدعی بودند که باید کارت زرد دوم به اشکان دژاگه داده می شد اما این مسئله به هیچ وجه صحت ندارد. حتی ممکن است در برخی دیگر از کشورها چنین جریمه ای در نظر گرفته شده باشد اما معیار ما قوانین فیفا و الگوهای داوری است. دژاگه در صحنه شادی گل حرکت نادرستی انجام نداد که باعث تحریک تماشاگران شده باشد و کاملا رفتاری عادی داشت که نمی تواند باعث دریافت کارت زرد شود. در مسابقه لهستان و سنگال در جام جهانی هم بازیکن لهستان چنین حرکتی را انجام می دهد اما می بینیم که جریمه نمی شود.

رفعتی در پایان گفت: گفته شده که داور مسابقه تبریز در این خصوص یا هر موضوع دیگری عذرخواهی کرده اما این مسئله هم صحت ندارد چرا که اولا در این بازی هیچ اشتباه تاثیرگذاری دیده نشده که داور بخواهد از کسی عذرخواهی کند و البته حتی اگر در یک بازی داور مرتکب اشتباهی شود از عوامل تیم ها عذرخواهی نمی کند.

گفتنی است شفر سرمربی تیم استقلال در کنفرانس خبری بعد از بازی با تراکتورسازی مدعی شده بود داور از او عذرخواهی کرده است.