اروپا اسپانیا

یک سال حبس و جریمه 2 میلیون یورویی برای مورینیو

فوتبال ترایب- ژوزه مورینیو که در دادگاه قبلی خود اتهام قرار مالیاتی را پذیرفته بود، امروز به یک سال حبس و 2 میلیون یورو جریمه مالی محکوم شد.

روزنامه اسپانیایی ال موندو تابستان گذشته از پذیرش محکومیت یک ساله توسط این مربی سرشناس پرتغالی خبر داد و با این حال نوشت که او به احتمال زیاد به زندان نخواهد رفت.

طبق قوانین اسپانیا، افرادی که برای اولین بار مرتکب تخلف شده اند و به موجب آن به زیر دو سال زندان محکوم می شوند حکم تعلیقی دریافت می کنند و به زندان نمی روند.

دادستان اسپانیایی سال گذشته به اتهام ارتکاب به دو فقره فرار مالیاتی در دورانی که ژوزه مورینیو مربی رئال مادرید بود، علیه او پرونده تشکیل داد.

مقامات مالیاتی کشور اسپانیا می گویند مورینیو درآمد کسب شده از حقوق تصویری خود را از سال مالیاتی ۲۰۱۲-۲۰۱۱ «به منظور کسب سود غیرقانونی» اعلام نکرده است و ۳.۳ میلیون یورو به دولت اسپانیا بدهکار است.

پیش از این در سال ۲۰۱۴ و پس از پیگرد قانونی، مورینیو جریمه ای به مقدار ۱.۱۵ میلیون یورو به دولت پرداخت کرد اما مقامات مالیاتی پس از آن دریافتند که برخی از مدارک عرضه شده در دادگاه، ناصحیح بوده است.

در نهایت امروز دادگاه مادرید مورینیو را به یک سال زندان و پرداخت دو میلیون یورو جریمه محکوم کرد و پرونده او برای همیشه در اسپانیا بسته شد.