لیگ ایران اروپا

رسمی: یونس دلفی به شارلروای بلژیک پیوست

فوتبال ترایب- یونس دلفی مهاجم سابق تیم استقلال خوزستان به شارلروای بلژیک پیوست.

یونس دلفی که قرار بود در ابتدای فصل راهی PSV آیندهوون شود، سرانجام راهی فوتبال اروپا شد و به شارلروای بلژیک پیوست. مهاجم 18 ساله و سابق تیم استقلال خوزستان، در ابتدای فصل با پیشنهاد تیم هلندی روبرو شد و قرار بود حتی در خلال بازی های آسیایی اردوی تیم امید را ترک و راهی هلند شود اما این اتفاق رخ نداد تا لژیونرشدن این فوتبالیست با استعداد در هاله ای از ابهام قرار بگیرد.

اما در نهایت آرزوی دلفی رنگ حقیقت گرفت و او راهی فوتبال اروپا شد. این مهاجم جوان سه روز پیش راهی این کشور شد و امروز قرارداد خود را با این تیم نهایی کرد. شارلروا در سال های کاوه رضایی، امید نورافکن و علی قلی زاده را به خدمت گرفته بود و اکنون مدیر ایرانی این باشگاه، یک بازیکن دیگر را هم از فوتبال ایران به خدمت گرفت.

هم اکنون علی قلی زاده در این تیم حضور دارد و جزو بازیکنان اصلی شارلروا به حساب می آید. در نیم فصل نخست امید نورافکن نیز پیراهن شارلروای بلژیک را بر تن داشت اما در نقل و انتقالات زمستانی به فوتبال ایران بازگشت تا بار دیگر در تیم استقلال بازی کند.

یونس دلفی که در تیم نوجوانان، جوانان و امید ایران هم سابقه بازی دارد، با تیم نوجوانان ایران در مسابقات آسیایی به مقام نایب قهرمانی رسید و با استقلال خوزستان هم فاتح لیگ ایران شد. دلفی در سه چهار سال اخیر عملکرد بسیار خوبی در تیم آبی پوش خوزستانی نشان داد و جزو پدیده های لیگ ایران بود.

قرارداد دلفی و باشگاه بلژیکی سه ساله خواهد بود اما در صورت توافق طرفین می تواند به 5 سال افزایش یابد. دلفی 18 ساله اکنون در تیم شارلروا با علی قلی زاده، ماسیمو برونو، ویکتور اوسیمن و… باید رقابت کند و کار سختی برای بازی در ترکیب اصلی دارد.

شارلروا در لیگ 16 تیمی بلژیک در جایگاه هشتم قرار دارد اما اختلاف امتیازش با تیم های بالانشین آنچنان زیاد نیست و یاران دلفی و قلی زاده می توانند با درخشش در 7 بازی پایانی، این فاصله را جبران کنند.