آسیا ایران

ایران 0-3 ژاپن: پایان رویای قهرمانی

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران در دیدار نیمه نهایی جام ملت های آسیا با نتیجه 3-0 مغلوب ژاپن شد و از رسیدن به فینال بازماند.

شاگردان کارلوس کی روش که در پنج دیدار ابتدایی گلی دریافت نکرده بودند، در دیدار امشب نمایش سردرگمی داشتند و در نهایت با یک شکست سنگین، از دور رقابت ها کنار رفتند.

در نیمه اول اگرچه ژاپنی ها تا اندازه ای برتر بودند اما هر دو تیم یک موقعیت خوب گلزنی داشتند که نتوانستند از آن استفاده کنند و در نهایت این نیمه با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم را دو تیم متعادل آغاز کردند اما روی یک اشتباه از بازیکنان ایران، ژاپن در دقیقه 57 به گل رسید. برخورد کنعانی زادگان با بازیکن ژاپن، باعث سرنگونی مینامینو شد. در حالی که پنج بازیکن ایران در حال اعتراض به داور بودند که باید به بازیکن حریف کارت زرد نشان دهد، مینامینو بازی را ادامه داد و ارسال او به مقابل دروازه را یویا اوساکو با ضربه سر تبدیل به گل کرد. خروج اشتباه علیرضا بیرانوند هم در رقم خوردن این گل موثر بود.

بعد از این گل بازیکنان ایران برای زدن گل تساوی پیش کشیدند اما این ژاپنی ها بودند که در دقیقه 65 صاحب یک ضربه پنالتی شدند. اوساکو که درون محوطه جریمه ایران صاحب توپ شده بود، قصد داشت آن را به بازیکن خودی برسد اما توپ به دست مرتضی پورعلی گنجی برخورد کرد و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد. اوساکو بار دیگر پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت بیرانوند، دروازه را باز کرد.

تیم ایران که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت، پیش کشید و در مقابل بازیکنان ژاپن روی ضدحملات به دنبال رسیدن به گل های بعدی بود؛ اتفاقی که سرانجام در وقت های تلف شده بازی رسید. این بار کِنجی هاراگوچی بود که بعد از عبور از رامین رضاییان، در موقعیت تک به تک با بیرانوند، با یک شوت دیدنی، دروازه را باز کرد تا ایران با شکستی تلخ، با جام وداع کند.