اروپا اسپانیا

رسمی: کوین پرینس بواتنگ از ساسولو به بارسلونا پیوست

فوتبال ترایب- کوین پرینس بواتنگ، مهاجم غنایی ساسولو، به باشگاه بارسلونا پیوست.

تنها چند ساعت بعد از اینکه این ستاره باتجربه غنایی، تایید کرد که ساسولو را به مقصد بارسلونا ترک خواهد کرد، این باشگاه کاتالانی به خدمت گرفتن او را تایید کرد.

بواتنگ در حالی به بارسلونا پیوست که در نیم فصل اول در ساسولو چندان درخشان کار نکرد و جذب او علامت سوال های زیادی برای هواداران این تیم ایجاد خواهد کرد.

بارسلونا در تابستان گذشته پاکو آلکاسر را به دورتموند واگذار کرد و منیر الحدادی نیز چند روز قبل راهی سویا شد. به همین دلیل، آبی و اناری ها تصمیم گرفتند تا با خرید یک مهاجم جدید، نیمکت خالی شده شان را تقویت کنند.

پیش از این، از کریستین استووانی، آلوارو موراتا و کارلوس ولا به عنوان گزینه های بارسا نام برده می شد اما در انتقالی غیرمنتظره، این پرینس بواتنگ بود که راهی نوکمپ شد.

بواتنگ 31 ساله، با تجربه بازی برای باشگاهی بزرگ چون میلان، به صورت قرضی تا پایان فصل به بارسا می پیوندد و بند خرید هشت میلیون یورویی نیز در قرارداد او گنجانده خواهد شد. او با فضای لالیگا نیز آشناست چرا که فصل 17-2016 برای لاس پالماس بازی می کرد. بواتنگ در 29 بازی توانست 10 گل برای زردپوشان به ثمر برساند از جمله گلی که در برنابئو وارد دروازه رئال مادرید کرد. دیداری که ابتدا رئال 1-3 عقب افتاد ولی با درخشش رونالدو در نهایت 3-3 مساوی شد.