آسیا

حذف هند از جام ملت های آسیا در میان اشک و اندوه

فوتبال ترایب- تیم ملی هند در شرایطی از جام ملت های آسیا حذف شد که در بازی نخست امیدواری های زیادی را برای مردم این کشور به وجود آورده بود.

یاران سونیل چتری در بازی نخست مقابل تایلند 4 بار دروازه این تیم را باز کردند و در گروه نخست جام ملت ها صدرنشین شدند. صدرنشینی شاگردان کونستانتین در شرایطی رقم خورد که تیم های بحرین و امارات شانس اول صعود از این گروه بودند.

باتوجه به این نتیجه، بسیاری از فوتبال دوستان با نگاهی به وضعیت سه تیم دیگر، هند را از همان هفته اول یکی از تیم های صعودکننده از گروه دانستند اما اوضاع برای هندی ها به خوبی بازی اول پیش نرفت. آن ها در بازی دوم با وجود نمایش جذاب برابر امارات با بدشانسی محض 2-0 باختند.

شکست برابر امارات از شانس صعود هند به مرحله بعد کم نکرد. کمتر کسی این تصور را داشت که تیم ملی تایلند بتواند از 2 بازی 4 امتیاز بگیرد و همچنین بحرین هند را شکست دهد اما این اتفاق رخ داد تا در کمال شگفتی، تیم دوست داشتنی هند از جام ملت های آسیا کنار برود.

آن ها در بازی با بحرین تا دقایق آخر نیز تیم دوم گروه بودند اما ضربه پنالتی جمال رشید کار هند را تمام کرد و حالا اگر فردا استرالیا حذف نشود، هند تنها تیم این دوره خواهد بود که با 3 امتیاز از تورنمنت کنار می رود.