آسیا

پس لرزه شکست سنگین مقابل هند؛ سرمربی تایلند اخراج شد

فوتبال ترایب- شکست سنگین تیم ملی تایلند در اولین بازی مرحله گروهی برابر تیم ملی هند، تبعات سنگینی برای کادر فنی این تیم به همراه داشت.

بی شک پیروزی پر گل و مقتدرانه هند با چهار گل مقابل تایلند را می توان مهم ترین شگفتی روزهای ابتدایی جام ملت های آسیای 2019 دانست و در نهایت این نتیجه باعث شد میلوان رایواچ شغل خود را از دست داده و خیلی زود اخراج شود.

با تصمیم فدراسیون فوتبال تایلند، قرار است فعلا سیریساک یودرایتای به طور موقت مسئولیت فنی تیم ملی تایلند را بر عهده گیرد و در دومین دیدار مرحله گروهی مقابل بحرین، وی روی نیمکت قرار خواهد گرفت.

میلوان رایواچ که سابقه هدایت تیم ملی غنا را نیز در کارنامه می بیند، در سال 2017 به سمت هدایت تایلند منصوب شده و در فوریه سال قبل نیز قرارداد خود را تا سال 2020 تمدید کرده بود اما شکست سنگین برابر هند باعث این کار او گردید.

سومات پومپامونگ، رئیس فدراسیون تایلند با اعلام این خبر گفت: “این سبک بازی، تیمی نبود که نه تنها فدراسیون، بلکه مردم تایلند آن را حمایت می کردند و به همین دلیل من پایان همکاری با میلوان راجواچ را اعلام می کنم.”

تایلند برای نخستین بار از سال 2007 در جام ملت ها آسیا شرکت می کند و آنها برای زنده نگه داشتن شانس های صعود خود، چاره ای جز کسب پیروزی در بازی روز پنج شنبه مقابل بحرین ندارند.