اروپا اسپانیا

رسمی: براهیم دیاز از منچسترسیتی به رئال مادرید پیوست

فوتبال ترایب- براهیم دیاز، هافبک 19 ساله منچسترسیتی، با قراردادی 6 ساله به رئال مادرید پیوست.

دیاز که در سال 2014 از مالاگا به منچسترسیتی پیوست، پس از اینکه نتوانست در تیم پپ گواردیولا فرصت چندانی برای بازی پیدا کند، تصمیم به بازگشت به اسپانیا گرفت. او فردا به طور رسمی به عنوان بازیکن رئال مادرید معرفی خواهد شد.

او که تنها 19 سال دارد، به تیم اصلی رئال مادرید اضافه خواهد شد. قرارداد او به سیتی در تابستان آینده به پایان می رسید و پس از اینکه حاضر به تمدید قراردادش نشد، رئالی ها برای خرید او دست به کار شدند.

رئال برای خرید او 17 میلیون یورو پرداخت خواهد کرد و آپشن های دیگری هم در این انتقال وجود دارد که براساس آن، تا 7 میلیون یورو نصیب سیتی خواهد شد. دستمزد او در سانتیاگو برنابئو، 3.5 میلیون یورو است و سیتی 15 درصد از انتقال بعدی او نیز دریافت خواهد کرد.

او در مراسم معارفه اش گفت:” نمی خواستم از روی نوشته چیزی را بخوانم ولی امروز برای من روز ویژه ای است و نمی خواهم اشتباه کنم. امروز مهمترین روز زندگی من است. به باشگاهی آمده ام از کودکی هوادارش بودم و این بهترین هدیه سال نو برای من است.

وقتی تصمیم به ترک سیتی گرفتم، سه گزینه پیش روی من بود، اولی رئال، دومی رئال و سومی هم رئال. نمی خواستم به هیچ باشگاه دیگری بروم. می دانم که چه مسئولیتی روی دوشم است و بازی برای رئال چه معنایی دارد. می خواهم از اعتماد باشگاه که روی من حساب باز کرد تشکر کنم. ممنون از همه و زنده با رئال.”