آسیا ایران

کی روش: ژاپن و کره جنوبی، شانس های اصلی قهرمانی هستند

فوتبال ترایب- کارلوس کی روش تاکید کرد دو کشور ژاپن و کره جنوبی به صورت تاریخی مدعیان عنوان قهرمانی هستند.

کارلوس کی روش دقایقی قبل در نشست خبری پیش از بازی با یمن حاضر و پاسخگوی سوالات اصحاب رسانه شد.

او در ابتدا با تعریف از میزبانی کشور امارات صحبت هایش را آغاز کرد و گفت: تشکر می کنم از اصحاب رسانه و از کشور امارات به خاطر میزبانی و از خانواده بزرگ فوتبال در آسیا، واقعا حضور در این تورنمنت افتخار بزرگی برای ماست و این افتخار را با هواداران فوتبال قسمت می کنیم. اگر مطالب من را در چند روز آینده درست متوجه نشده باشید، مسئله در حقیقت این است که برای ما نه تنها بازی یمن بسیار مهم است، بلکه تنها مطلبی است که روی آن تمرکز می کنیم. خیلی تفاوت دارد با این که بازی مهمی است.

وی در ادامه و در پاسخ به سوالی راجع به مدعیان عنوان قهرمانی هم اظهار داشت: به قسمت سوال آخر شما اگر بخواهم الان  پاسخ بدهم، باید بگویم مدعیان تاریخی قهرمانی کره و ژاپن هستند که در 35-40 سال گذشته سرمایه گذاری های بسیار بزرگی را در فوتبال پایه آسیا انجام دادند و ساختار هایی  ساختند، از جمله آموزش مربیگری و ساخت نسل جدیدی از بازیکنان. از لحاظ تاریخی این دو کشور در کنار استرالیا. 20-21 تیم دیگر تیم هایی هستند که با رویا سعی می کنند فوتبال خوبی بازی کنند و خودشان را به آن خانواده طلایی نزدیک کنند. تیم هایی مثل ایران، ازبکستان، امارات، قطر و… سعی می کنند با ارائه فوتبال خوب خودشان را نزدیک کنند. البته تیم ملی ایران هم هزار درصد تمرکز خود را روی بازی با یمن گذاشته و تلاش خواهیم کرد که استحقاق پیروزی مقابل یمن را داشته باشیم و این را نشان دهیم.

کی روش در پاسخ به سوالی در خصوص مصدومیت ملی پوشان نیز گفت: متاسفانه این فوتبال است ما در چند ماه گذشته با موجی از مصدومیت ها روبرو بودیم، مسئله بسیار جدی نبود. در چند سال گذشته سعی کردیم گروهی از بازیکنان را آماده کنیم در خدمت تیم ملی باشند، مصدومیت ها قطعا جزو چیزهایی هستند که ما دوست نداشتیم اتفاق بیفتند اما این جزوی از فوتبال است و امکان دارد نه تنها برای تیم ملی ایران بلکه برای بقیه از جمله ژاپن هم بیفتد اما خوشبختانه راهکارهای مناسبی برای بازی فردا داریم. تیم ملی امارات که بازیکن شاخصی مثل عمر عبدالرحمان را از دست داد که مهره شاخصی بود.