اروپا اسپانیا

رئال مادرید 4-1 العین: کهکشانی ها، قهرمان جام باشگاه های جهان

فوتبال ترایب- رئال مادرید با برتری پُر گل مقابل العین امارات برای چهارمین بار قهرمان جام باشگاه‌های جهان شد.

در دیدار فینال فصل 2018 جام باشگاه‌های جهان، العین امارات که با میزبانی این رقابت‌ها و شگفتی‌سازی به این مرحله رسیده بود، از ساعت 20 امشب در ورزشگاه زاید ابوظبی مقابل رئال مادرید قرار گرفت.

خالد عیسی، اسماعیل احمد، محمد فایز، محمد احمد، شیوتانی، محمد عبدالرحمن، ریان یسلم، تونغو حامد، حسین الشحات، کایو و مارکوس برگ یازده بازیکنی بودند که ترکیب ابتدایی العین امارات را با نظر زوران مامیچ تشکیل می‌دادند.

رئال مادرید هم که در مرحله نیمه نهایی به برتری سه بر یک مقابل کاشیما آنتلرز ژاپن رسیده بود، در این دیدار با نظر سانتیاگو سولاری با ترکیب کورتوا، سرخیو راموس، رافائل واران، دنی کارواخال، مارسلو، مارکوس یورنته، لوکا مودریچ، تونی کروس، لوکاس واسکز، گرت بیل و کریم بنزما مقابل العین قرار گرفت.

رئال مادرید در حالی به پیروزی مقابل العین امارات رسید که سانتیاگو سولاری به‌عنوان سرمربی این تیم، به نخستین جام خود در این باشگاه رسید و از سوی دیگر مادریدی‌ها نیز که فصل نه چندان موفقی داشتند، سال میلادی را با قهرمانی به پایان رساندند.

از سوی دیگر هم العین امارات با وجود شکست مقابل رئال مادرید، اما توانست به دستاورد مهمی برسد و بعد از بردهایی که مقابل تیم ولینگتون نیوزلند قهرمان اقیانوسیه، اسپرانس تونس قهرمان آفریقا و ریورپلاته آرژانتین قهرمان لیبرتادورس داشت، امشب هم یک گل وارد دروازه قهرمان اروپا کند.