آسیا ایران

ایران در رتبه بیست و نهم در آخرین رنکینگ سال 2018 فیفا

فوتبال ترایب- آخرین رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال در سال 2018 اعلام شد که ایران بدون تغییر در جایگاه قبلی، سال را با قرار گرفتن در جمع 30 تیم برتر جهان به پایان برد.

رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال در ماه دسامبر با قرار گرفتن ایران در جایگاه مشترک بیست و نهم با صربستان توام شد تا بدون تغییر به نسبت ماه قبل سال میلادی 2018 برای کی روش و شاگردانش با حضور در جمع 30 تیم برتر جهان به پایان برسد.

در رنکینگ اعلام شده فیفا برای ماه دسامبر تغییری در میان 10 تیم برتر جهان ایجاد نشد تا بلژیک به عنوان شیاطین سرخ اروپا همچنان با ایستادن در جایگاه اول، سال 2018 را بالاتر از فرانسه قهرمان جام جهانی همین طور برزیل پرستاره به پایان ببرد.

تیم ملی ایران هم بدون تغییر به نسبت ماه گذشته با 1481 امتیاز با امتیازی برابر صربستان جایگاه بیست و نهم مشترک را به خود اختصاص داد تا به عنوان برترین تیم آسیا در رنکینگ سال میلادی در میان 30 تیم برتر دنیای فوتبال به پایان برساند. جایگاهی که در آستانه جام ملت های آسیا 2019 می تواند از نظر روحی روانی و بالارفتن اعتماد به نفس کمک شایانی به ملی پوشان ایران برای شکستن طلسم قهرمانی در آسیا باشد.

در این رنکینگ تیم های آسیایی نیز با تغییر چندانی به نسبت ماه قبل روبرو نشدند و تنها عمان با یک پله صعود توانست خودش را به جمع 10 تیم برتر آسیا رسانده و از عراق پیشی بگیرد تا جدی ترین رقیب ایران در گروه D جام ملت ها سال را با ایستادن در جایگاه یازدهمین تیم برتر قاره کهن به پایان ببرد. استرالیا، ژاپن و کره جنوبی تیم های دوم تا چهارم آسیا در جدیدترین رنکینگ فیفا محسوب می شود تا جنگ قهرمانی جام ملت های 2019 نیز میان همین تیم ها باشد.