اروپا اسپانیا

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، میزبان فینال جنجالی کوپا لیبرتادورس

فوتبال ترایب- کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی اعلام کرد که دیدار برگشت فینال جام لیبرتادورس بین تیم های ریورپلاته و بوکا جونیورز در ورزشگاه سانتیاگو برنابئوی مادرید برگزار خواهد شد.

این دیدار که قرار بود شنبه گذشته در ورزشگاه مونومنتال، ورزشگاه خانگی ریورپلاته برگزار شود، با این تصمیم،روز یکشنبه 9 دسامبر (18 آذر) در ورزشگاه خانگی رئال مادرید برگزار می شود.

همچنین در این دیدار، هواداران هر دو تیم بوکا جونیورز و ریورپلاته حضور خواهند داشت؛ در حالی که پیش از تصمیم گرفته شد در دیدارهایی که در ورزشگاه های خانگی دو تیم برگزار می شود، هواداران تیم میهمان حضور پیدا نکنند.

همچنین کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی اعلام کرد که باشگاه ریورپلاته به دلیل اتفاقاتی که منجر به لغو دیدار برگشت شد، 400 هزار دلار جریمه خواهد شد. این در حالی است که باشگاه بوکا جونیورز همچنین به دنبال این است که از طریق دادگاه حکمیت ورزشی، نتیجه بازی برگشت را به سود خود کند و جام قهرمانی را به دست بیاورد.

دو تیم در دیدار رفت که در ورزشگاه لا بومبونرا برگزار شد، به تساوی 2-2 رسیدند و قرار بود دیدار برگشت شنبه گذشته برگزار شود اما حمله گروهی از طرفداران ریورپلاته به اتوبوس بازیکنان بوکا، باعث لغو بازی شد.

آنها شیشه های اتوبوس بوکا را شکستند و استفاده پلیس از گاز فلفل برای متفرق کردن آنها، باعث شد تا تعدادی از بازیکنان بوکاجونیورز نیاز به درمان پیدا کنند. کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی ابتدا بازی را به روز بعد موکول کرد ما با اعتراض بازیکنان بوکا، بازی لغو شد.

پیش از این، از شهرهای مختلفی مانند میامی آمریکا و حتی دوحه قطر، به عنوان میزبان این دیدار نام برده شد اما در نهایت تصمیم به برگزاری بازی در سانتیاگو برنابئو گرفته شد.