لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

لیونل مسی، بهترین گلزن چمپیونزلیگ با پیراهن یک باشگاه

فوتبال ترایب- لیونل مسی با گلی که شب گذشته موفق شد مقابل آیندهوون به ثمر برساند، توانست از رکورد چمپیونزلیگی رونالدو عبور کند.

گل دقیقه 61 مسی در این بازی، صد و ششمین گل او برای بارسلونا بود که بدین ترتیب، او بالاترین آمار گلزنی برای یک باشگاه در چمپیونزلیگ را به خود اختصاص داده است. پیش از این، رونالدو با 105 گل برای رئال مادرید، رکورددار در این زمینه بود که پس از پیوستن اش به یوونتوس، این رکورد دیگر ثابت خواهد ماند و حالا مسی است که می‌تواند آن را بهبود ببخشد.

گلی که مسی را به این رکورد رساند، به زیباترین شکل ممکن به ثمر رسید. او توپ را در شلوغی محوطه جریمه تصاحب کرد و با ضربه ای ناگهانی دروازه زوئت را باز کرد.

ستاره آرژانتینی تا به اینجا فصل 5 گل در چمپیونزلیگ به ثمر رسانده و با پیروزی شب گذشته، صعود او و تیمش به عنوان تیم اول قطعی شد.

رائول، اسطوره رئال با 66 گل در رده سوم این رکورد قرار دارد و کریم بنزما با 47 گلی که در چمپیونزلیگ برای رئال به ثمر رسانده، در رده چهارم قرار دارد.

البته در جدول بهترین گلزنان چمپیونزلیگ، رونالدو با 121 گل زده برای سه باشگاه در صدر قرار دارد و مسی فعلا کار سختی برای رسیدن به او در پیش دارد.