تراکتورسازی پرسپولیس

بیانیه مشترک حسینی و شجاعی؛ فحاشی کنید، بازی را تمام می کنیم

فوتبال ترایب- در آستانه بازی بزرگ و حساس تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی کاپیتان های این دو تیم به طرفداران هشدار دادند مراقب رفتار و شعارهای خود باشند.

شرایط رقم خورده در جدول رده بندی لیگ برتر باعث شد تا حساسیت های حاکم بر جدال تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی در هفته سیزدهم بیشتر از همیشه باشد. از همین رو با جنجال های که طی روزهای گذشته میان طرفداران دو تیم در فضای مجازی رقم خورد در اقدامی جالب و مشترک کاپیتان های سرشناس دو تیم با انتشار پیامی به طرفداران شان هشدار دادند که مراقب رفتارهای خود باشند.

در حالی که دیدار این دو تیم چه در تهران چه در تبریز طی سالیان گذشته با حواشی زیادی همراه شده است تا جایی که در آخرین رویارویی این حاشیه ها به روی سکوها کشیده شد تا صحنه های باورنکردنی و اسفناکی ثبت شود سیدجلال حسینی و مسعود شجاعی کاپیتان های پرسپولیس و تراکتورسازی در فاصله یکی دو روز تا این بازی حساس دست به کار شده و برای کم کردن حساسیت ها پیامی منتشر کردند.

در پیام منتشر شده از سوی سیدجلال حسینی و مسعود شجاعی آمده است:« رویارویی پرسپولیس و تراکتور از زیباترین جلوه‌های فوتبال ایران است. درخواست بازیکنان دو تیم از هواداران این است که تیم محبوب خود را تشویق کنند و از توهین به رقیب یا طرح مسائل غیر اخلاقی بپرهیزند. خواهش سیدجلال حسینی و مسعود شجاعی، دو دوست قدیمی و کاپیتان‌های دو تیم از هواداران عزیزمان این است که از اتفاقات تلخ قبلی درس بگیریم و حاشیه‌های گذشته را فراموش ‌کنیم. می‌خواهیم یکشنبه، روز ملی فوتبال باشد. برای ثبت یک روز تاریخی، با تمام قوا و با بازی جوانمردانه برای پیروز شدن تلاش خواهیم کرد. ما برای سه امتیاز می‌آییم اما فوتبالی که باعث تفرقه و دشمنی باشد را نمی‌خواهیم. اگر در هر لحظه از زمان مسابقه، شعارهای غیر ورزشی و تفرقه‌آمیز سر داده شود، ما کاپیتان‌های دو تیم پرسپولیس و تراکتور توافق کرده‌ایم بدون توجه به اینکه توهین کنندگان منتسب به کدام تیم‌اند، با حمایت داور و ناظر بازی، مطابق مقررات صریح فیفا، بازی را متوقف ‌کنیم. اطمینان داریم که عاشقان فوتبال و هواداران با فرهنگ سرخپوشان تبریز و تهران، یکشنبه‌ای پاک و تاریخی را رقم خواهند زد.»