پرسپولیس آسیا

علیرضا بیرانوند، نامزد جایزه بازیکن سال آسیا

فوتبال ترایب- بخش عربی سایت گل ادعا کرد که علیرضا بیرانوند، دروازه بان ملی پوش پرسپولیس، به همراه یوما سوزوکی از کاشیما و عبدالکریم حسن، مدافع السد، نامزدهای جایزه مرد سال آسیا هستند.

در هفته های گذشته گمانه زنی های زیادی درباره حضور یک ایرانی و احتمالا علیرضا بیرانوند در بین 3 نامزد نهایی دریافت جایزه مرد سال فوتبال آسیا مطرح شده است. در این باره گفته می شود که بیرانوند به واسطه نمایش های خوب در جام جهانی و همچنین عملکرد فوق العاده اش در ترکیب پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا این شانس را دارد تا توپ طلای فوتبال آسیا را در سال 2018 از آن خود کند اما تا این لحظه هیچ اعلام رسمی درباره دروازه بان تیم ملی ایران نشده است.

امروز سایت استاد الدوحه در گزارشی اعلام کرد عبدالکریم حسن مدافع تیم ملی فوتبال قطر و باشگاه السد از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان یکی از 3 نامزد نهایی مرد سال انتخاب شده است. در این گزارش آمده که فدراسیون قطر و باشگاه السد نامه رسمی برای حضو حسن در مراسم گالای آسیا از سوی ای اف سی را دریافت کرده اند تا این مدافع 25 ساله با حضور در مراسم مسقط عمان شانس بهترین بازیکن قاره کهن شدن را داشته باشد.

از سوی دیگر ای اف سی هنوز دو نامزد دیگر کسب این جایزه را به طور رسمی اعلام نکرده اما به نظر می رسد یکی از آن ها سوزوکی مهاجم تیم کاشیما آنتلرز باشد که مقابل پرسپولیس هم باز کرد. این بازیکن 22 ساله نقش موثری در صعود تیمش به فینال لیگ قهرمانان داشت و در تیم ملی ژاپن نیز یکی از مردان تاثیرگذار در جام جهانی بود. به همین خاطر پیش بینی می شود دومین نامزد حضور در مراسم گالا و رقابت برای جایزه توپ طلا این مهاجم ژاپنی ها باشد.