جام جهانی 2018 اروپا

راکیتیچ: کرواسی می توانست قهرمان جام جهانی شود

فوتبال ترایب- ایوان راکیتیچ، هافبک خلاق کرواسی، روایت تلخی از فینال جام جهانی 2018 مقابل فرانسه دارد.

راکیتیچ معتقد است در فینال کرواسی نمایش بهتری نسبت به فرانسه ارائه داده اما اتفاقات به سود حریف آبی پوش رقم خورده است.

راکیتیچ گفت: “با من در مورد VAR صحبت نکنید زیرا من بارها خواب آن را دیده ام. فینال مقابل فرانسه شاید بهترین نمایش ما بود و به مدت یک ساعت ما بهتر از فرانسه بازی کردیم و آنها در کنترل حملات و مقابله با ما ناتوان بودند.

در فینال خدای فوتبال فرانسوی بود. گل اول حریف روی یک ضربه آزاد حاصل شد که خطا نبود و با توجه به قرار داشتن پوگبا در آفساید، VAR می توانست به ما کمک کند.

هر چیزی می تواند به فوتبال کمک کند اما با VAR جریان بازی متوقف شده و فوتبال چیزی را از دست می دهد. زمانیکه به گل رسیدید نمی توانید خوشحالی کنید زیرا باید ببینید داور برای بازبینی مجدد آیا انگشت خود را داخل گوش خود برده یا خیر.

شما به خودتان و دیگر بازیکنان می گویید که تیم برتر بوده، شانس بیشتری ایجاد کردید و نگذاشتید فرانسه راحت بازی کند. در صحنه گل سوم پوگبا 2 بار شانس شوت زدن پیدا کرد و امباپه با سرعتی معادل 50 کلیومتر موفق به گلزنی شد. جزئیات بازی به سود ما نبود اما کرواسی علیرغم عقب بودن در بسیاری از اوقات بازی همچنان خوب بازی می کرد.

ما همه کار برای پیروزی انجام دادیم اما فرانسه پیروز شد و این اتفاق هرگز احساس خوبی به ما نمی داد. اما این فوتبال است و بهترین تیم همیشه برنده نبوده و بالاترین میزبان عملکرد منجر به دریافت جام نمی شود.

نمی دانم اگر به جام جهانی بعدی هم برسم قرار است تا آستانه کسب جام رفته و موفق نشوم یا خیر. به فرانسه تبریک می گویم و آنها هم سزاوار قهرمان شدن بودند اما ما نیز می توانستیم قهرمان شویم.”