لیگ ایران

رسمی: علیرضا منصوریان سرمربی ذوب آهن شد

فوتبال ترایب- بر اساس اعلام باشگاه ذوب آهن علیرضا منصوریان، سرمربی سابق استقلال، جانشین امید نمازی شد.

هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن در نشست دیروز خود به نتیجه قطع همکاری با امید نمازی رسید و دیروز بعد از این نتیجه اعلام کرد سرمربی تیم را به فاصله 24 ساعت اعلام می کند و در حالی که صحبت از حضور مربیانی چون مجتبی حسینی، جواد نکونام و اسکوچیچ در اصفهان بود دقایقی پیش اعلام شد هدایت تیم به علیرضا منصوریان محول شد. مربی ای که البته ابتدای فصل هم گزینه ذوب آهن بود اما باشگاه در یکی دو مورد این خبر را رد کرد. 

علیرضا منصوریان در نیمه های راه فصل گذشته از سرمربیگری استقلال برکنار شد و جای خود را به شفر داد و بعد از این اتفاق تلخ سکوت را در پیش گرفت تا اینکه امروز سرمربی تیم ذوب آهن شد.

علیرضا منصوریان در فصل اول حضورش در استقلال اگر چه شروع نا امید کننده ای داشت اما در ادامه با تکیه بر جوان ها لیگ برتر را به خوبی به پایان برد و نایب قهرمان شد. هر چند شکست 6-1 در برابر العین خاطره تلخی را در ذهن استقلالی ها حک کرد. دومین فصل حضور او در استقلال نیز با شروع نا امید کننده همراه بود اما این بار تدابیر علیرضا منصوریان و دستیارانش نتیجه ای نداد و شعار حیا کن و رها کن چاره ای برای باشگاه استقلال باقی نگذاشت که با یکی از محبوب ترین بازیکنان تاریخ باشگاه خداحافظی کند و روی به شفر بیاورد. هر چند تاریخ برای شفر هم در حال تکرار است. او در فصل اول حضور خود در استقلال خوب بوده اما این فصل شروع نا امید کننده ای داشته است. 

علیرضا منصوریان که مربیگری در لیگ برتر را در تیم پاس همدان شروع کرد در تیم ملی امید هم سابقه مربیگری دارد. بازی دادن به کمال کامیابی نیای دو اخطاره در بازی با عراق رویای صعود به المپیک را از او گرفت. هر چند در نفت تهران نشان داد به خوبی مایه های بزرگ شدن در مربیگری را دارد.